Vangla palmide all: Phuketile saabuvatele turistidele paigaldatakse jalavõru

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuni 2021 kell 9:41Tai Turismiamet on alates märtsist teinud aktiivset teavituskampaaniat Phuketi avamisest vaktsineeritud turistidele alates 1. juulist. Kuigi vahepeal on Tais nakatumiste arv kasvanud, on jätkuvalt kinnitatud, et Phuketi avamine Phuket Sandbox kava nime all on jätkuvalt jõus, vahendab Trip.ee.

 

Selgemaks on saanud ka nõuded, mida Phuketile karantiinivabaks reisimiseks täita tuleb. Esialgu oli asi küllalt lihtne. Vaja oli sisenemisluba (COE), vaktsineerimistõendit, tervisekindlustust, PCR testi lennujaamas ja jälgimisäppi Thailand Plus. Alates 8. päevast võis reisida Tai teistesse piirkondadesse.

Järk-järgult hakkas aga nõuete hulk ja absurdsuse tase kasvama. Mujale Taisse ei saa Phuketilt reisida enne 15. päeva, lisandus kohustus ennast uuesti testida 5 päeval ning kohustus majutuda ainult SHA (Thailand Safety and Health Administration) sertifitseeritud hotellis.

 

Nõuded aina absurdsemaks

Aga nagu kirjutas Bangkok Post möödunud nädalal, on nõudeid veelgi lisandunud, neist üks absurdsem kui teine. Kõigepealt, veel üks test. 5 päeva testi asemel tuleb testida ka saabumisele järgneval 6 ja 13 päeval (meenutuseks – testitakse vaktsineeritud reisijaid!). Lisaks sellele jälgitakse saabuvate turistide liikumist GPS-i kaudu Mor Chana jälgimisäpi ingliskeelses versioonis.

Mor Chana rakendus nõuab lisaks GPS andmetele veel hulganisti ohtlikke juurdepääsulube, muuhulgas ka kaamerale ja teiste rakenduste andmetele, mis tähendab Tai valitsuse ja rakenduse looja piiramatut ligipääsu telefoni veebiajaloole ja teiste rakenduste logifailidele. Sisuliselt tuleb jälgimisäpile anda juurdepääs oma telefonis leiduvale.

Lisaks sellele paigaldatakse kõikidele turistide asukoha jälgimiseks jalavõru ehk kõik turistid viibivad Phuketis vabakäigu vangina. Phuketist lahkumist enne kohustuslikku 14 päevast viibimist pole samuti mõtet proovida – mandri-Taiga ühendavale teele on võimalike rikkujate tabamiseks paigaldatud Hiinas välja arendatud näotuvastustehnoloogiaga turvakaamerad. Välja on töötamisel karistused neile välismaalastele, keda tabatakse reeglite rikkumiselt.

 

Kas seda kõike tehakse meelega?

Phuketile reisimise reeglid on ületanud absurdi piiri ja lõõgastava puhkuse asemel on tegemist pigem avavanglaga, kus sinu iga sammu jälgitakse. Võib tekkida loogiline küsimus, et miks tehakse turistide puudumisel palju majanduslikult palju kannatanud Phuketil turistide elu aina keerulisemaks ja keerulisemaks?

Ilmselt on tegemist täiesti teadliku tegevusega. Tais on nakatumiste arv endiselt kõrge, samas on Phuketi avamist üle maailma sedavõrd palju reklaamitud, et avamise edasilükkamine oleks korralik PR katastroof ja riiklik häbi. Taidele nii vajalikuks “näo säilitamiseks” tehaksegi nüüd kõik, et turistid Phuketile ei tuleks, aga formaalselt Phuketi avamine siiski toimuks. Muud seletust sellisele absurditeatrile on raske leida.

Jääb üle vaid nentida, et avamiskava Sandbox (liivakast) on oma nime vääriline.

 

Allikas: Trip.ee

 

Kirjutas Veigo / Trip.ee 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt