Heliis Raudsik kaebas Hando Tõnumaa kohtusse, tõestamaks, et ta on ajakirjanik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. aprill 2021 kell 18:22Foto: Tiit Blaat + erakogu + Canva, ekraanikuva

Eestis tegutseva Delfi faktikontrolli ridadesse kuuluv isehakanud tõeminister Heliis Raudsik (endine Nemsitsveridze) kaebas Telegram.ee juhi Hando Tõnumaa kohtusse, tõestamaks, et ta on ikkagi diplomiga ajakirjanik.

 

Jultunult “iseseisvate faktikontrollijate” (third party independent fack-checkers) sildi all Facebookis enneolematut tsensuuri korraldav Raudsik tunneb end puudutatuna möödunud aastal Hando Tõnumaa poolt kirjutatud satiirilisest artiklist TOP libainfo levitajad Eestis (I osa – persoonid) ning on palganud ennast esindama advokaadibüroo HEED Entsik vandeadvokaadi Mari Männiko.

Kas meie ajaviiterubriigis ilmunud loo puhul ei saada aru, mis on arvamus, väide, solvang, kompliment, fakt või satiir?

Peamise etteheitena on välja toodud Tõnumaa lause “neiul puuduvad arusaamad ajakirjanduseetikast ning uurivast ajakirjandusest ja loogikast tervikuna”. Oma ajakirjaniku staatuse tõestamiseks on Raudsiku advokaat meile edastanud Tartu Ülikooli poolt väljastatud diplomi, millel seisab, et Heliis Nemsitsveridze on täitnud ajakirjanduse ja kommunikatsiooni bakalaureuseõppe õppekava ja talle on antud bakalaureusekraad (Bachelor of Arts in Social Sciences).

 

Teisitimõtlejaid lamemaalasteks ja ohtliku valeinfo edastajateks nimetav Heliis Raudsik on tõeministri positsioonil olnud juba paar aastat, kuid tema tegevus hoogustus märkimisväärselt möödunud aastal, kui talle anti volitus eemaldada Facebookist infot, mis talle ei meeldi. Viimase aasta jooksul on Delfi faktikontroll eemaldanud/märgistanud mitukümmend Telegrami artiklit, mille tulemusena tehti nähtamatuks Telegram.ee kaheksa aastat eksisteerinud Facebooki lehekülg, millel oli 70 000 fänni. Sellegipoolest teevad Telegrami artiklid sotsiaalmeedias regulaarselt lugejanumbrite poolest kohalikule peavoolumeediale silmad ette.

Heliis Raudsiku absurdse kohtukaasusega tegelevad Hando Tõnumaa advokaadid, hoiame Telegrami lugejaid kursis edasiste arengutega.

 

Foto: Tiit Blaat + erakogu + Canva, ekraanikuva

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt