Süüria süüdistab Iisraeli sõja kuulutamises

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. mai 2013 kell 11:59



The_flag_of_Syrian_Arab_Republic_Damascus,_SyriaSellel nädalavahetusel korraldas Iisrael vähemalt kaks raketirünnakut Süüriale. Reedel toimus õhurünnak relvasaadetisele, mis oli väidetavalt teel Süüria valituse eest võitleva Liibanoni šiiitliku organisatsiooni Hizbollah’ võitlejate poole; laupäeval rünnati Jemraya sõja- ja teadusuuringute keskust Damaskuses, relvaladu ja õhutõrjeüksust.

 

Süüria välisministeerium saatis ka kirja ÜRO-le, milles süüdistab Iisraeli koostöös terroristidega. Süüria sõnul avavad Iisraeli õhulöögid “ukse kõikidele võimalustele” ja varem on abivälisminister öelnud, et juudiriigi rünnak kujutab endast sõja kuulutamist. Süüria ametnikud on ka hoiatanud, et “raketid on kättemaksuks valmis”. Kirjas väideti ka, et süüdistused relvasaadetiste kohta Hizbollah’le on alusetud.

ÜRO peasekretär Ban Ki-moon kutsus pooli üles vaoshoitusele, et vältida konflikti paisumist. Araabia Liiga on juba nõudnud ÜRO julgeolekunõukogu sekkumist Iisraeli rünnakute peatamiseks. Rünnakud on teravalt hukka mõistnud Egiptus, teravalt on reageerinud ka Iraan.

Samuti on protesteerinud Liibanon, kelle õhuruumist raketid lendu lasti.

 

Del Ponte: keemiarelva kasutasid ületõusnud

ÜRO inimõiguste uurija Carla del Ponte ütles Šveitsi raadiole antud intervjuus:  “Kogutud tunnistuste põhjal võib öelda, et ülestõusnud on kasutanud keemiarelva, konkreetselt sariini. Meil tuleb uurimist jätkata, tõendada seniseid järeldusi uute tunnistuste põhjal, kuid selle põhjal, mida oleme praeguseks kindlaks teinud, on režiimi vastased need, kes sariini kasutavad.”

 

Allikad: BNS, BBC, Guardian

 

Toimetas Maarja Aljas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt