Roger Waters kutsub muusikuid üles Iisraeli boikoteerima

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. august 2013 kell 21:01Muusik Roger Waters, kes oli bändi hiilgeajal Pink Floydi liider, kutsus avalikus kirjas teisi rokistaare üles Iisraeli boikoteerima. Kirjas, mis avaldati esimesena Palestiinat pooldaval veebileheküljel, kirjutab Waters, et muusikud peavad võitlema Iisraeli kuritegude, apartheidi ja etnilise puhastuse vastu, sest Lääne valitsused ja ÜRO ei tee seda.

 

“Ma kirjutan teile, mu rock’n’rolli vennad ja õed, et te liituksite minuga ja tuhandete teiste artistidega üle maailma, et kuulutada välja kultuuriboikott Iisraelile,” kirjutas Waters. Pöördumine jätkub ettepanekuga Iisraelis mitte esineda ning mitte võtta vastu ühtegi auhinda või rahastust asutustelt, mis on seotud Iisraeli valitsusega. Boikott kehtib, kuni Iisrael hakkab käituma vastavalt rahvusvahelistele seadustele ning inimõigustele.

Maailmakuulus muusik on juudiriiki varemgi kritiseerinud, kuid seekordsele aktsioonile andis tõuke intsident, kus viiuldaja Nigel Kennedy võttis hiljuti Royal Albert Hallis toimunud kontserdil Iisraeli apartheidi vastu sõna, kuid ülekannet teinud BBC toimetas muusiku seisukoha salvestusest välja.

Waters peab juhtunud tsensuuriks ning kirjutab, et sai jälle aru, et ta peab midagi ette võtma ning võitlusesse asuma.

Watersi aktsioonile reageeris ka Iisraeli välisministeerium, kelle kõneisik ütles, et on küll suur Pink Floydi fänn, kuid et Waters on unustanud ühe oma kuulsaima loo “Wish You Were Here” moraali. “See laul on adresseeritud sõbrale ning noomis teda arvamuse eest, et ta suudab head halvast eristada. Ta on unustanud omaenda sõnad. Roger Waters, keda me tundsime 70-ndatel ja 80-ndatel, pole enam meie seas. Ta on nüüd lihtsalt üks vananev rokkstaar, ” kommenteeris Paul Hirschson.

Iisraelis esinemisest loobumisest on teatanud näiteks Elvis Costello, Annie Lennox ja Stevie Wonder.

Sellel aastal loobus Iisraelis toimunud konverentsile minekust ka füüsik Stephen Hawking, kes ütles, et teda olid veennud Palestiina kohtlemise pärast nördinud kaasakadeemikud.

 

Pink Floydi Wish You Were Here:

 

 

Allikas: The Telegraph, Los Angeles Times

Foto: aux.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt