India koolilaste surm on vallandanud meeleavalduse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuli 2013 kell 20:51d4bed9d4d22013516d8e05

India idaosas Bihari osariigis sel nädalal tasuta koolieinest mürgituse saanud 23 algkoolilapse surma põhjustas söögis või toiduõlis sisaldunud putukamürk, ütlesid arstid neljapäeval lahkamisandmeid kommenteerides. Osariigi pealinna Patna meditsiinikolledži haigla peaarst Amarkant Jha Amar ütles, et koolisööklast võetud proovide keemilise analüüsi tulemused ei ole veel selgunud, vahendab BNS.

 

Lapsed vanuses 5-12 aastat haigestusid teisipäeval Masrakh külas pärast koolis valmistatud eine söömist ja 22 suri kiiresti. Patna haiglasse toimetatud 30 lapsest 25 ja kooli kokk on ikka veel ravil, kuid Amari sõnul ei tohiks mürgitus mingit tõsist järelmõju avaldada.

Osariigi haridusministri P.K. Sahi sõnul on esialgne uurimine näidanud, et läätse-riisitoit sisaldas jälgi putukamürgist pärit fosfaadist.

Mitme India osariigi võimud on käivitanud vaestele lastele mõeldud tasuta eine programmid, mille raames saab söönuks 120 miljonit last. Alatoitumus on Indias üks suuremaid lastega seotud probleeme.

Laste surma järel tulid kaigastega relvastatud vihased elanikud piirkonna suurima linna Chhapra linna tänavatele ning peksid segi koolibusside ja teiste sõidukite aknaid. Sajad meeleavaldajad nõuavad süüdlaste ranget karistamist.

 

 

Allikad: BNS, Al Jazeera, World Riots 24/h

Foto: chinadaily.com.cn

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt