Julge tegutsemine riigi tasandil: Poola mobiliseerub vaktsiinitootjate vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. mai 2023 kell 18:00Koroonapettusega sõlmitud orjastavad lepingud vaktsiinitootjatega hakkavad EL liikmesriikidele närvidele käima. Poola mobiliseerub nüüd Pfizeri vastu ja toob päevavalgele ka üksikasjad, et kehtivate lepingute kohaselt peaksid EL-i riigid ikkagi ostma Pfizerilt suures koguses Covidi vaktsiiniannuseid, mida nad praegu üldse ei vaja, sest isegi koroona-religioossed massid ei ole sellest pühaveest enam huvitatud.

 

“Pärast Covidi vaktsineerimiskampaania lõppu istub Euroopa Liit tohutu vaktsiiniannuste ülejäägi otsas – ravimifirmade lepingute kohaselt on sellel ja järgmisel aastal oodata veel sadu miljoneid doose, kirjutab Welt. Aga kuna neid doose pole kellelegi vaja, on ELi liikmesriigid püüdnud juba kuid neid lepinguid kohandada – siiani kahjuks ilma erilise eduta.

 

Poola valitsuse kannatus on katkemas

Uudiste kohaselt kulgevad läbirääkimised aeglaselt. Eriti Ida-Euroopa riigid on väga rahulolematud – samas näivad valitsused olevat üha rohkem valmis oma maksumaksjate raha maha kandma. Poola valitsuse kannatus on aga nüüd katkemas.

Terviseminister Adam Niedzielski saatis Welti teatel Pfizer Inci aktsionäridele hoiatuskirja: tema peamine süüdistus on sadade miljonite vaktsiiniannuste tarnimine, mida Pfizer lepingutele viidates nõuab, on nüüd “stabiilset epideemiaolukorda” arvestades “täiesti mõttetu”.

Isegi vaktsiinide annetamine pole enam võimalik – ja see hoiatab Pfizerit, et majanduslikul k

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelliKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt