Kaks Koread hakkavad kõnelusi pidama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuni 2013 kell 9:46map_south_korea

Lõuna-Korea võttis neljapäeval vastu põhjanaabri ettepaneku alustada ametlikke kõnelusi ja lubas teatada läbirääkimiste aja, koha ja päevakorra lähitulevikus, vahendab BNS.

 

“Lõuna-Korea valitsus suhtub positiivselt Põhja-Korea ettepanekusse alustada ametlikke kõnelusi. Loodame, et Soul ja Pyongyang suudavad selle võimaluse ära kasutamise läbi riikidevahelist usaldust suurendada,” seisis Lõuna-Korea ühinemisministeeriumi avalduses. Lõuna-Kores presidendi Park Geun-hye arvates on aeg alustada rahu ja lootuse ajastut.

Kommunistlik riik tegi neljapäeval Soulile ettepaneku pidada kõnelusi laia teemaderingi üle, sealhulgas aprillis suletud ühise Kaesongi tööstuskompleksi taasavamine ning kummalgi pool piiri elavate pereliikmete kohtumiste lubamine.

Üllatava ettepaneku tegi Korea rahumeelse taasühinemise komitee (CPRK). Komitee ei täpsustanud mis tasemel kõnelused peaksid toimuma, kuid teatas, et kõneluste koht ja aeg tuleks paika panna vastavalt Souli soovidele.

CPRK sõnul oleksid esialgsed aruteluteemad Kaesongi tööstuskompleksi tulevik ning piiriüleste turismireiside taaslubamine Põhja-Koreas asuvasse Kumgangi mägikuurordisse. “Osapooled võivad vajadusel arutada teemasid, nagu lahutatud perekondade ja nende sugulaste kohtumised,” lisas komitee.

 

Allikad: BNS, Yonhap News Agency

Loe lisaks: The Korea Herald

Pilt: pinoy-ofw.com 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt