Jaapani uudisteagentuur: Korea rakett on stardivalmis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2013 kell 10:38 

Põhja-Korea raketi laskeseadeldis on liigutatud laskepositsiooni, mis suunab raketid taeva poole, vahendab uudisteagentuur Kyodo News Jaapani julgeolekuametnikku. Jaapani valitsus on kõrgendatud valmisolekus, kuna märgid näitavad, et Pyongyang võib suunata raketid oma saarel asuva naabri poole.

 

Kaitseminister Itsunori Onodera ütles Kyodo andmetel neljapäeva hommikul, et hetkel Tokyo “kogub informatsiooni, kuid õhus on pinget.”

BNS kirjutas, et kaitseministeeriumi sõnul paigutas Jaapan teisipäeval pealinna Patriot-tüüpi raketisüsteemid, et kaitsta nn Suur-Tokyos elavat 30 miljonit inimest Põhja-Korea võimaliku rünnaku eest.

Kaks Patriot-tüüpi raketisüsteemi (PAC-3) paigaldati teisipäeval enne koitu Tokyos kaitseministeeriumi juurde, teatas ministeeriumi ametnik. Lisaks paigutatakse PAC-3-d Suur-Tokyos veel kahte asukohta ning samuti Okinawale, teatas kaitseminister Itsunori Onodera esmaspäeval.

“Okinawa on hädaolukordadele reageerimiseks kõige parem koht, mistõttu peaksime raketikaitsesüsteemi alaliselt sinna paigutama,” rääkis ta. Kaitseministeeriumi pressiesindaja sõnul on Jaapani relvajõududel luba riigi territooriumi suunas lendavad Põhja-Korea raketid alla tulistada. Lisaks PAC-3-dele on Jaapani meres positsioonidele paigutatud raketikaitsesüsteemidega Aegis varustatud hävitajad, ütles ametnik.

 

Russia Today avaldas pildi, mis näitab Põhja-Korea rakettide arvatavat laskeraadiust:

 

 

 

Allikad: Russia Today, Kyodo News, BNS

Fotod: Wikimedia, Russia Today

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt