Põhja-Korea ja Hiina protestivad Jaapani relvastumise vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. august 2013 kell 11:50Jaapan tutvustas teisipäeval 1,2 miljardit dollarit maksma läinud helikopterikandjat, mis on riigi suurim sõjalaev pärast Teist maailmasõda. Põhja-Korea hoiatas kolmapäeval, et militariseerimisprogrammi ellu viiv Jaapan on juba ületanud “ohujoone”, laeva esitlemine pahandas ka Hiinat.

 

Põhja-Korea riikliku uudisteagentuuri KCNA kolmapäevastes kommentaarides juhiti tähelepanu ka Jaapani kaitseministeeriumi eelmisel kuul avaldatud dokumendile, milles rõhutati vajadust tugevdada ja laiendada jõude, mis on vajalikud Jaapani kaugemate territooriumide kaitsmiseks. Dokumendis kutsutakse astuma samme Põhja-Koreast tuleneva ballistiliste rakettide ohuga toime tulemiseks. “See ei ole midagi muud kui Jaapani ulatuslik pettus, õigustamaks oma samme muutuda sõjaliseks hiiglaseks, mis on juba ületanud ohujoone,” ütles KCNA.

Pyongyangi väitel on Jaapani hoiatused Põhja-Koreast tulenevast raketi- ja tuumaohust suunatud rahvusvahelise tähelepanu kõrvale juhtimiseks peaminister Shinzo Abe konservatiivse valitsuse soovist loobuda Jaapani patsifistlikust põhiseadusest.

Helikopterikandjat Izumo, mis asub teenistusse 2015. aastal, hakatakse kasutama territooriumi kaitseks valdustes Hiinaga, kes viimastel aastatel on oma sõjalisi ambitsioone jõuliselt demonstreerinud. Ka Peking on juba väljendanud oma hukkamõistu Jaapani sõjalaeva üle ning süüdistab naabrit sõjalises ekspansioonis.

 

Allikas: BNS

Foto: dailytelegraph.co.au

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt