Kanadas mõisteti 30 kanepitaime kasvatanud mehele 1.30-dollariline trahv

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. veebruar 2016 kell 10:56Möödunud aasta lõpus otsustas Kanada kohtunik Pierre Chevalier, et riigi kanepialased seadused on aegunud ning liiga ranged ja määras 30 kanepitaime kasvatanud mehele karistuseks vaid 1,30 Kanada dollari suuruse trahvi. Kohtuniku sõnul on jabur karistada inimesi vigase süsteemi eest ja seda eriti olukorras, kus kanepit tarvitab umbes pool elanikkonnast.

 

Kanadas Quebeci provintsis saadeti 30 kanepitaime kasvatamise eest kohtu ette 46-aastane Mario Larouche, kelle sõnul kasvatas ta ürti isiklikuks meditsiiniliseks kasutamiseks. Mehe sõnul tekkisid tal kroonilised valud pärast liiklusõnnetust ning kuna pärast mitmeid üritusi ei nõustunud arstid talle meditsiinilist kanepit välja kirjutama, asus ta ise taimi kasvatama. Prokuratuur oli Larouche’ile sellise teo eest nõudnud 90 päevast vanglakaristust ning 250-dollarilist trahvi.

Paraku leidis Larouche’i juhtumiga tegelev kohtunik, et selline karistus oleks jabur, kutsudes Kanada kanepialaseid seaduseid ”iganenuks ja naeruväärseks”. Kohtunik Chevalier rõhutas, et kui Larouche’il oleks olnud mõistlik arst, oleks ta saanud oma retsepti ning poleks pidanud kohtu ette sattuma. Kohtuniku sõnul näitas antud juhtum, mis on praeguse karistussüsteemiga valesti: inimestel pole tegelikku ligipääsu looduslikule ravimile, mida on kasutatud juba sajandeid ning aastatuhandeid. Chevalier kutsus üles Trudeau uut valitsust kanepit legaliseerima, sõnades, et Kanada on ühiskond, kus inimesi süüdistatakse kanepi omamises ja tarvitamises, vaatamata sellele, et üle poole populatsioonist (ja ilmselt enamus prokuröre, advokaate ja ilmselt ka kohtunikke) on seda tarvitanud. Selle kõige valguses usub Chevalier, et Kanada õigussüsteemil oleks aeg suhtuda kanepiga seotud juhtumitesse märkimisväärselt leebemalt.

 

Allikad: The Independent, le Droit, Daily Kos

Foto: cannabis-pictures.com

 

Toimetas Annika Urvela

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt