Kerry: Ühendriigid “ei loobu iialgi” terroriste püüdmast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. oktoober 2013 kell 12:25USA välisminister John Kerry ütles pühapäeval pärast kaht Ühendriikide reidi Liibüas ja Somaalias, et USA kavatsus terroristid vastutusele võtta on vankumatu, vahendab BNS.

 

“Me loodame, et sellega on nüüd selge, et Ameerika Ühendriigid ei loobu mitte iialgi oma püüdlustest terroriaktide korraldajad vastutusele võtta,” lausus Indoneesias Bali saarel piirkondlikul tippkohtumisel viibiv Kerry laupäeval pärast USA operatsioone Somaalias ja Liibüas.

Samuti peaks nüüd olema selge, et “Al-Qaeda ja teiste terroriorganisatsioonide liikmed võivad küll sõna otseses mõttes põgeneda, kuid neil ei ole mitte kuskile varjuda,” sõnas välisminister.

“Me jätkame inimeste vastutusele võtmist selleks sobival viisil ning lootuses, et kunagi lõppevad seda sorti teod kõikide maailma inimeste vastu,” sõnas Kerry, kiites ühtlasi reididest osa võtnud USA sõdurite “kõrget standardit ning vaprust”.

Laupäeva hommikul võtsid USA eriüksuslased Liibüas kinni terrorivõrgustiku Al-Qaeda ühe juhtliikmetest, keda Ühendriigid süüdistavad osavõtus 1998. aastal toimunud rünnakutest USA suursaatkondadele Kenyas ja Tansaanias.

Varem samal päeval olid USA merejalaväe eriüksuse Navy SEAL liikmed korraldanud operatsiooni Somaalia lõunaosas, rünnates islamistliku rühmituse Al-Shabaab juhtliikme maja sadamalinnas Bawares.

 

Allikad: BNS, USA Today

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt