Loomisel on NATO palgamõrvarite eliitväeosa?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. mai 2013 kell 14:28 

NATO tulevikuplaanid valguvad kaugele esialgsest alliansilepingust. Maikuu Diplomaatias avaldati poliitanalüütiku Richard Weitzi artikkel NATO tulevikust Afganistanis, millest leiame alloleva lõigu.

 

“Lisaks NATO missioonile ANSF-i (Afganistani Julgeolekujõud – toim.) väljaõpetamiseks, toetamiseks ja abistamiseks on kavas eraldi terrorismivastane kontingent USA juhtimisel, mille eesmärk on tappa ja vangistada suure tähtsusega sihtmärke, näiteks Talibani juhte. Erinevalt NATO väljaõpetajatest on selle mitmest tuhandest USA sõjaväelasest koosneva kontingendi korral Ühendriikide eriüksuslased lõimitud alama tasandi Afganistani üksustesse, näiteks brigaadidesse. Osa eriüksuslasi võib korraga tegutseda nii terrorismivastases võitluses kui ka NATO väljaõppemissioonil.“

Esialgu on jutt rühmitusest, mis on loodud olukorra ohjamiseks Afganistanis, aga kui meenutame Osama bin Ladeni väidetavat tapmist väljaspool Ameerika Ühendriikide territooriumi, siis ei ole imestada, kui sellest kujuneb välja piiramatu mõjuvõimuga globaalne palgamõrvarite eriväeosa.

 

 

Toomas Kask, Vabamõtleja

Kõnealust artiklit loe siit: Diplomaatia

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt