Koputab uksele: WHO – teie valimata teine valitsus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. mai 2023 kell 15:56Foto: Wikimedia Commons / ITU Pictures 

Koroonapettuse üks peakorraldajaid, terroriorganisatsiooni WHO juht kutsus esmaspäeval riike üles viima läbi reforme, mis on vajalikud järgmiseks pandeemiaks valmistumiseks, tunnustades nende “ajaloolist” otsust nõustuda ÜRO agentuuri aastaassambleel suure eelarvetõusuga. Bill Gatesi jt terroristide rahastatud psühhopaadi Tedros Adhanom Ghebreyesuse sõnul ei tohi viivitada tema isandatele maailma üle võimu andmisega.

 

Tedros Adhanom Ghebreyesus ütles assambleel nädalaid pärast COVID-19 „pandeemia“ ülemaailmse hädaolukorra lõpetamist kõneledes, et on aeg edendada läbirääkimisi järgmise pandeemia ärahoidmiseks.

“Me ei saa asjadel lasta samamoodi jätkuda,” ütles WHO peadirektor suures pöördumises agentuuri liikmesriikide poole, hoiatades, et järgmine pandeemia peab kindlasti “koputama”.

„Kui meie ei tee muudatusi, mida tuleb teha, kes siis teeb? Ja kui me neid praegu ei tee, siis millal?“ küsis ta.

10-päevasel iga-aastasel Maailma Terviseassambleel Genfis, mis langeb kokku WHO 75. aastapäevaga, on kavas käsitleda ülemaailmseid terviseprobleeme, sealhulgas tulevasi pandeemiaid, lastehalvatuse likvideerimist ja toetada samme Venemaa sissetungi tõttu Ukraina tervisehädaolukorra leevendamiseks.

WHO 194 liikmesriiki (sh ka Eesti) koostavad praegu pandeemialepingut, mis võetakse vastu järgmise aasta assambleel.

“Selle põlvkonna pühendumus (pandeemialeppele) on oluline, sest just see põlvkond koges, kui kohutav võib väike viirus olla,” ütles Tedros.

Samal koosolekul kiitsid riigid heaks 6,83 miljardi dollari suuruse eelarve aastateks 2024–2025 – otsus, mis pani proovile riiklikud kohustused kehtestada WHO rahastamismudel, mida peeti liiga väikeseks ja liialt sõltuvaks rahastajate kapriisidest.

Eelarve sisaldab liikmesriikide kohustuslike lõivude 20% tõusu eelmisel aastal sõlmitud eelkokkuleppe alusel vastutasuks reformidele, sealhulgas eelarve-, valitsemis- ja rahanduspoliitikale.

Saksa liidupäev Bundestag teatas 12. mail sisuliselt et „kuna WHO ei saanud pandeemia haldamisega piisavalt hästi hakkama, siis on vaja neile raha juurde anda“.

Šveitsi advokaat Philipp Kruse selgitab, et inimkonnal on veel 12 kuud aega, et selle võimutõusu kavandatava jõustumiseni end selle eest kaitsta ja selle ärahoidmiseks mobiliseeruda.

 

Tunnustada WHO selget juhtimist

Peaaegu 80 protsenti WHO eelarvest on praegu vabatahtlik ja sihtotstarbeline, vahendab Achgut. See muudab WHO üha enam sõltuvaks annetustest ja võimaldab annetajatel mõjutada organisatsiooni tööd.

Achgut sedastab:

Jaanuaris 2021 püüti lõpuks igakülgselt kokku leppida tavaliste liikmemaksude tõstmises. Saksamaa juhitud säästva rahastamise töörühm esitas soovitused, mille WHO liikmesriigid 2022. aasta mai lõpus toimunud 75. Maailma Terviseassambleel vastu võtsid. Otsuse kohaselt on kohustuslike sissemaksete osatähtsus WHO põhieelarves tõusta 2030/2031. aastaks 50 protsendini.

Iga WHO-sse investeeritud USA dollar annab investeeringutasuvuse vähemalt 35 USA dollarit. Nüüd oli vaja valmisolekut tunnustada WHO selget juhtrolli ja seada esikohale mitmepoolne lähenemisviis globaalsetele ja piirkondlikele terviseprobleemidele. Kuigi tegelikult pole olemas ei pandeemiaid ega viiruseid, sest kõik haigused saavad alguse inimese seest, mitte väljast, siis väidavad WHO diktatuuri survestajad, et WHO-le lisavõimu andmine on ainus viis praeguste ja tulevaste rahvusvaheliste terviseprobleemide ühiseks lahendamiseks.

Selles kontekstis on WHO teine pettus koroona kõrval ehk kliimaprogramm otsustava tähtsusega. Tegelikult luuletas WHO juba 2021. aasta oktoobris, et kliimamuutused on inimkonna suurim terviseoht. Föderaalvalitsus rõhutab oma ülemaailmses tervisestrateegias WHO olulist rolli kliimakaitses ning toetab organisatsiooni volitusi keskkonna- ja tervisevaldkonnas.

Täpsemalt nõutakse ka 2030. aasta tegevuskava 3. jätkusuutlikkuse eesmärgi elluviimist. 2015. aastal ÜROs vastu võetud tegevuskavas 2030 on sõnastatud visioon peaaegu paradiislikust maailmast, mida on aga võimalik saavutada vaid hiiglasliku globaalse ümberkujundamise abil. Punkt 28 ütleb umbes nii:

Oleme pühendunud sellele, et muuta põhimõtteliselt viisi, kuidas meie ühiskonnad toodavad ja tarbivad kaupu ja teenuseid. Valitsused, rahvusvahelised organisatsioonid, ettevõtted ja muud valitsusvälised osalejad, aga ka iga üksikisik, peavad aitama kaasa mittesäästvate tarbimis- ja tootmismudelite muutmisele.

 

Uskumatu naiivsus

Praegu peetakse läbirääkimisi rahvusvaheliste terviseeeskirjade (IHR) muutmise üle, mis on keskne “rahvusvahelise riskipotentsiaaliga haiguspuhangute käsitlemise vahend”. See on paralleelne läbirääkimine pandeemiakokkuleppe üle, mille tulemusi esitletakse 2024. aasta mais toimuval 77. Maailma Terviseassambleel.

EL Nõukogu teatel esitatakse vastav eduaruanne 2023. aasta Maailma Terviseassambleel, mis toimub Genfis 21.–30. maini.

 

Veel üks punkt päevakorras

Kriitikud hoiatavad, et WHO soovib teha globaalsest koroonatõrkest standardi ning pandeemialeping on eelkõige vahend riikliku suveräänsuse kaotamiseks ja rahvusvaheliste korporatsioonide huvide kaitsmiseks, et teenida valitsusväliste organisatsioonide huve.

Aastatel 2020/2021 oli Saksamaa WHO suurim rahastaja, panustades kokku üle 1,26 miljardi dollari. See aga loob huvide konflikte, näiteks vaktsineerimisliiduga GAVI, mis on suuruselt kolmas rahadoonor. Igaüks, kes vaktsiinidega raha teenib, ei tohiks rahastada organisatsiooni, mis võib pandeemia välja kuulutada. WHO ei ole demokraatlikult legitimeeritud ega ole seotud põhiseadustega. Seetõttu peab tervishoiupoliitika jääma riikide parlamentide vastutusalasse.

Enamik pandeemialepingu ja WHO võimu pooldajatest pole ilmselt kunagi WHO põhiseadust lugenud.

Vastavalt artiklile 22 jõustuvad näiteks karantiinimeetmeid käsitlevad eeskirjad kõigis liikmesriikides pärast seda, kui Terviseassamblee on nende heakskiitmisest nõuetekohaselt teatanud, välja arvatud need liikmesriigid, kes teavitavad peadirektorit teatises määratud tähtaja jooksul.

Vastutustundliku poliitikuna peaks igaüks, kes loeb erapooletult WHO põhiseadust ja pandeemialepingu eelnõusid ning muudetud tervisesuuniseid, vähemalt küsimusi esitama ja mitte kohe kriitilisi vastuväiteid kui “lollusi” ja “vandenõuteooriat” kõrvale heitma.

 

Allikad: davidicke.com, msn.com, chgut.com

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt