Telegrami uudised (42/22): konverents tõi püünele vaktsiinikahjustused, Riigikogus (h)arutati WHO pandeemialepet

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. oktoober 2022 kell 10:55Fotokollaaž: Canva.com

Teie ees on lühiülevaade Telegramis kajastust leidnud uudistest 2022. aasta 42. nädalast ehk ajavahemikust 17.-23. oktoober. Et teisipäeval toimus enneolematu koroonavaktsiini kahjustuste teemaline konverents, andis see suuna kogu nädalale. 

 

Mõelge vaid, kui sellised uudised oleksid olnud suures meedias aasta tagasi, kui 23. oktoobril kogunes Vabaduse väljakule ca 10 000 inimest, et seista “pandeemia” käigus kaotatud isikuvabaduste ja -õiguste eest?

 

1 

https://www.telegram.ee/eesti/vaktsiinikahjustuste-konverentsil-kinnitati-fakte-mida-alles-hiljuti-tembeldati-valeinfoks 

Vaktsiinikahjustuste konverentsil kinnitati fakte, mida alles hiljuti tembeldati “valeinfoks”

18. oktoobril toimus MTÜ Ikkagi Inimesed poolt ellu kutsutud konverents “Haigeks teeme tasuta, aga terveks ravimine on su enda asi. Mis saab edasi?”, kus käsitleti koroonavaktsiinide kõrvalmõjusid ja lahati vaktsiinikahjustuste kompensatsioonisüsteemi probleeme.

Konverentsi modereeris ERR-i ajakirjanik Deisi Helemäe-Sarv, ettekannetega esinesid MTÜ Ikkagi Inimesed juhataja Riina Kütt, molekulaarbioloog Martin Kadai, advokaat Jaanika Reilik-Bakoff, immunoloog Sirje Rüütel Boudinot, neuroloog Toomas Toomsoo, viroloog Irja Lutsar ning riigikoguliige ja onkoloog Hele Everaus.  

Telegramis avaldatud konverentsi kokkuvõte oli meie nädala üks loetumaid artikleid, soovitame soojalt! 

https://epl.delfi.ee/artikkel/120084784/paeva-teema-villu-zirnask-oppetund-varasem-vaktsiinikampaania-oli-liiga-agar-ja-ogar 

Konverentsi teemal ilmus Eesti Päevalehes Villu Zirnaski arvamusartikkel, kus autor tõdes, et “pehmelt öeldes piinlik on, et suure loosungi “usalda teadust“ all toimunud koroonavõitluses pöördus suurem osa maailmast tihti nõrga või puuduva teadusliku tõestusega argumentide ning ebademokraatlike ja manipuleerivate võtete poole – nagu kurikuulus koroonapass või vaktsineerimata inimeste minema ajamine osadest ametitest. Zirnask kirjutas ka, et peaminister Kaja Kallasel, kes pool aastat tagasi arvas, et vaktsiinikahjustuste fondi loomine saadab vale signaali, oleks nüüd tark kannatanutelt vabandust paluda ja algatada fondi tingimuste inimlikumaks muutmine. 

Riigikogus aga moodustati konverentsi tuules vaktsiinijärgsete terviseprobleemide lahenduste töörühm. 

https://www.telegram.ee/eesti/riigikogus-moodustati-vaktsiinijargsete-terviseprobleemide-lahenduste-toetusruhm 

 

2 

Tuletame siinkohal meelde, et kogu see Zirnaski sõnul “liiga agar ja ogar” vaktsineerimiskampaania põhines valelubadustel. 

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/kliinilistes-uuringutes-ei-uuritud-covid-vaktsiinide-kaitset-nakatumise-ja-raskelt-haigestumise-vastu 

Kliinilistes uuringutes ei uuritud Covid-vaktsiinide kaitset nakatumise ja raskelt haigestumise vastu 

Uuriti hoopiski seda, kui hästi vaktsiin suudab ära hoida Covid-19 sümptomeid – sealjuures valdavalt kergeid sümptomeid. Just seetõttu nimetati vaktsiinid Covid-19 vaktsiinideks, mitte SARS-CoV-2 vaktsiinideks. Antud asjaoludele juhtisid mitmed julged peavoolu teadlased tähelepanu juba 2020. aasta lõpus, aga neid ei kuulatud. 

Ehk siis kõik lubadused, mida nn eksperdid ehk vaktsiinide reklaamnäod tol korral nakatumise ja raskelt haigestumise vältimise osas andsid, tuginesid eeldustele ja usule, mitte andmetele. Usume teadust!  

 

3 

https://www.telegram.ee/maailm/usa-advokaat-see-on-ebaseaduslik-et-fda-lubab-pfizeri-covid-vaktsiini-5-11-aastastele-lastele 

USA advokaat: see on ebaseaduslik, et FDA lubab Pfizeri COVID-vaktsiini 5–11-aastastele lastele 

Advokaat Aaron Siri , kelle võiduks saab lugeda ka aasta algul tehtud kohtuotsust, et FDA peab Pfizeri dokumendid avalikustama 75 aasta asemel 8 kuu jooksul, jagas 4. oktoobril Fox Newsi intervjuus šokeerivaid V-Safe’i andmebaasi andmeid. 

V-Safe´is registreerunud 10 miljonist inimesest 7,7% vajas pärast süstimist arstiabi ja 25% jäi töölt või koolist eemale või neil oli tõsine kõrvalmõju, mis mõjutas nende igapäevaelu. 

Siri leiab, et lisaks tõsiste tervisekahjustuste hulgale puudub ametkondadel seaduslik volitus lastele vaktsiini manustada juba ainuüksi seetõttu, et laste puhul ei ole covidi näol tegu meditsiinilise hädaolukorraga. 

 

5 

https://www.telegram.ee/maailm/el-i-prokuratuur-alustab-uurimist-covid-vaktsiini-ostmise-kohta 

EL-i prokuratuur alustab uurimist COVID-vaktsiini ostmise kohta 

EPPO on sõltumatu ELi organ, mis vastutab finantskuritegude, sealhulgas pettuste, rahapesu ja korruptsiooniga seotud kuritegude uurimise ja nende eest vastutusele võtmise eest. EPPO ei ole ametlikult täpsustanud, keda uuritakse või millised EL-i vaktsiinilepingud on vaatluse all, kuid EL parlamendiliikme Cristian Terhesi sõnul on uurimise all just Ursula von der Leyen. 

Tuletame meelde, et vaid paar nädalat tagasi palusime me peavoolumeedial Eestit külastanud von der Leyenile just samal teemal küsimus esitada. Jääme lootma, et EL-i prokuratuuril on rohkem julgust kui Eesti ajakirjanikel. 

https://www.telegram.ee/eesti/poordumine-peavoolu-ajakirjanike-poole-palun-esitage-von-der-leyenile-uks-kusimus 

 

6 

https://www.telegram.ee/eesti/video-petitsiooni-ei-who-nn-pandeemialepingule-arutelu-riigikogu-el-asjade-komisjonis

21. oktoobri hommikul toimus Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) istung, kus arutati Telegram.ee algatatud kollektiivset pöördumist “Eesti peab ütlema „EI“ WHO nn pandeemialepingule“, mis kogus ligi 4400 allkirja.

Kuigi tervise- ja tööminister Peep Peterson toonitas istungi alguses, et erinevalt petitsioonis avaldatud murest antud lepe Eestile ühtegi kohustust kaasa ei too, ütles minister mõni minut hiljem, et lepe peaks siiski lisaks vabatahtlikele sisaldama ka kohustuslikke punkte, mis annaksid sõltumatule WHO-le riigis teatud olukordades tegutsemiseks vabad käed. Petitsioonile allakirjutanute esindaja Mariann Joonas tõi seepeale välja, et WHO-d rahastavad samad fondid kes rahastavad vaktsiinide väljatöötamist, seega sõltumatusest siinkohal rääkida ei saa.  

Euroopa Liidu asjade komisjoni liige aga Ruuben Kaalep uuris, kas sotsiaalministeeriumil on kavas uurida ka rahva arvamust WHO pandeemialeppe osas. Peterson vastas, et praegu seda plaanis pole.  

Kokkuvõttes selgus antud koosolekul, et vastutaval ministril ei olnud WHO pandeemialeppe sisust, olemusest ja kaalukusest tegelikult halli aimugi. 

 

7 

*** 

Muide pühapäeval, 23. oktoobril möödus aasta suurest meeleavaldusest Vabaduse väljakul, mil koroonaterrori vastu astusid üksmeelselt välja üldises koroonahüsteerias kaine mõistuse säilitanud väga erinevaid maailmavaateid ja ameteid esindavad ca 10 000 inimest. Tol korral saime me peavoolumeedia poolt peapesu osaliseks. Ja kolm kuud hiljem, kui haiglas oli veel rohkem koroonapositiivseid, kogunes Vabaduse väljakule peavoolumeedia mahitusel ligi 20 000 inimest (politsei hinnangul tipphetkel isegi 30 000 inimest). Sest sõda võidab viiruse?  

Terviseameti koroonaviiruse andmestiku kohaselt oli 23.10.2021 koroonaga haiglas 478 inimest ja 26.02.2022 684 inimest:

https://www.telegram.ee/eesti/galerii-suur-meeleavaldus-vaba-uhiskonna-kaitseks-vabaduse-valjakul-23-10-2021 

https://www.telegram.ee/eesti/telegrami-kone-vabaduse-valjakul-kas-karistada-voi-andestada-mis-toimiks-paremini 

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. 

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt