Video! Kõrgõzstani terviseminister pandi trellide taha: ta ostis liiga palju Covidi vaktsiine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuni 2022 kell 15:13Foto: ekraanikuva + Siim Lõvi/ ERR + Canva.com

Kui pikka aega näis, et Kõrgõzstani terviseminister Alõmkadõr Beiženalijev võib üksnes oma ametikoha kaotada, siis nüüd on selge: mees läheb trellide taha. Põhjus: ta oli ostnud 2,4 miljonit koroonavaktsiini annust liiga palju. Riigiprokuratuuri hinnangul aegus liigsete ostude tõttu üle 240 000 kasutamata viaali.

 

Eurasianeti teatel tungisid paar päeva tagasi relvastatud ja maskides julgeolekuteenistuse ja riigiprokuratuuri ametnikud Beiženalijevi ministeeriumi ja panid ta käed raudu. 62-aastast Beiženalijevit süüdistatakse nüüd seitsmes kuriteos, sealhulgas korruptsioonis, altkäemaksu võtmises ja ametiseisundi kuritarvitamises.

Allikas: Youtube

 

 

Ostetud on 2 miljonit liiga palju COVID-19 vaktsiini

Süüdistuste olulisem osa on seotud väitega, et ta ostis välismaistelt erafirmadelt 2 miljonit COVID-19 vaktsiini, mis ületab Kõrgõzstani vajadused, ning et tervishoiuministeerium deponeeris nende eest 20 miljonit dollarit offshore-kontodele. Riigiprokuratuuri hinnangul aegus liigsete ostude tõttu kasutamata üle 240 000 viaali.

Viimastel kuudel on Beiženalijev korduvalt meedia pealkirjadesse sattunud oma segaste väljaütlemiste, järjest ettearvamatuma käitumise ja sagedaste kriitikute vastu suunatud räuskamiste pärast.

See, et üllatav vahistamine nüüd aset leidis, võis aga olla tingitud sellest, et tema sõber ja poliitiline oht, president Sadõr Japarov õla kamraadi toetamise alt ära võttis. Japarov eemaldas Beiženalijevi oma ametikohalt kuni uurimise lõpuni. Samas kiitis ta heaks juhtumi uurimiseks komisjoni moodustamise.

 

Eestile on tellitud ligi 5 miljonit lisadoosi koroonavaktsiini

Möödunud kuul sai teatavaks, et koroonaterrorist, nüüdne sõjaprintsess Kaja Kallas soovib vaktsiinitootjate orjalepingutest taganeda. Telegrami andmetel on Eestis koroonapettuse ajal manustatud ca 2 miljonit doosi koroonavaktsiini, kuid ligi 5 miljonit lisadoosi on juurde tellitud.

Telegrami advokaadid on esitanud Sotsiaalministeeriumile päringu, et teada saada, kes täpsemalt on need tellimused teinud ja millise hinnaga neid “vaktsiine” Eestile tarnitakse. Hoiame teid kursis edasiste arengutega!

 

Allikad: eurasianet.org, philosophia-perennis.com

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt