Tagasilöögiefekt pärast Covidi-vastaseid tablette: 5 päeva pärast jälle positiivne

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. juuni 2022 kell 8:25Foto: Wikimedia Commons / Kches16414 – CC BY-SA 4.0

Kas Covidi seljatamise lootus Paxlovidi tablettide näol on nüüd ebaõnnestumas? Paxlovid on koroonapettuse ravim peavoolu religiooni inimestele, mida esitletakse mängu muutjana ja mis on üha enam esile kerkimas viimase abinõuna “surmava” taudi vastu. Nüüd on aga USA-st tulnud üha rohkem teateid inimestest, keda koroonaravim algselt aitas, aga kes muutusid peagi taas “positiivseks”, vahendab Welt.

 

Vaktsineerimisi ja lukustusi õigustanud teadlaste koorekiht väidab nüüd, et ravim Paxlovid päästab elusid, eriti kui seda õigel ajal kasutada. Sest see ravim kaitseb neid, kellel on suur oht haigestuda koroonaviirusesse raskelt. USA ravimifirma Pfizer tablette Paxlovid võib arsti ettekirjutuse korral võtta ka kodus. Need on loodud viiruse paljunemise pärssimiseks kehas. Lõpuks ometi!

 

Tagasilöögiefekt: kui surmav taud naaseb

USA-s sagenevad aga teated selle kohta, et Paxlovidiga ravitud inimestel on umbes viie päeva jooksul uuesti koroonatest positiivne. See on nn tagasilöögiefekt. See tähendab, et ravimi toime kaob mõnikord liiga kiiresti. Endine Harvardi professor Eric Feigl-Ding hoiatas mais seda fakti mitte alahindama. Haiguste tõrje ja ennetamise keskuse (CDC) meedikud hoiatasid samuti, et Covid-19 võib pärast Paxlovidi tagasi tulla.

Juhtumiaruanded on näidanud, et mõned normaalse immuunvastusega patsiendid, kes on lõpetanud viiepäevase ravi Covidi-vastase ravimiga ja paranenud, võivad kaks kuni kaheksa päeva hiljem uuesti haigestuda. Nende hulgas olid vaktsineeritud ja tõhustusdoosi saanud inimesed.

CDC esindajad kirjutavad, et praegu on andmeid vähe. Siiski on omajagu infot, mis viitab sellele, et tagasilöögiefekt pärast Paxlovidi põhjustab kergeid sümptomeid. Tõsiste haig

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt