Uruguays peatati alla 13-aastaste laste vaktsineerimine Covidi vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuli 2022 kell 10:39Uruguay kohtunik Alejandro Recarey taotles ametivõimudelt ja Pfizerilt üksikasjalikku teavet Covid-vaktsiinide kohta, osana laste vaktsineerimise vastu seisvast kohtuasjast. Et tervishoiuministeeriumi vastused Recareyt ei veennud, otsustas kohtunik peatada alla 13-aastaste laste Covidi vastu vaktsineerimise Uruguays kuni vaktsiinitootjatega sõlmitud lepingute avaldamiseni. Ministeerium aga keeldub konfidentsiaalsusele viidates lepinguid avaldamast (sarnaselt Eestile).

 

Ametlikel andmetel on Uruguays koroona vastu vaktsineeritud 44% lastest vanuses 5 -11 ning 75% vanuses 12-14. Vaktsineerimine on olnud lastele vabatahtlik, ent seotud teatud hüvedega, nagu mujalgi maailmas.

 

Nagu Eesti koroonaterroristid, säutsuvad ka Uruguay omad, et vaktsineerimine on tõhus ja ohutu ning et see põhineb teaduslikel järeldustel. Kuid just neid järeldusi ei suutnud Uruguay tervishoiuministeerium kohtuniku arvates veenvalt esitada.

Ministeerium on juba teatanud, et kaebab otsuse edasi.

Selle asemel, et esitada tõendeid oma pühavee effektiivsuse ja ohutuse osas, tehti kõigepealt jõupingutusi vastutava kohtuniku Alejandro Recarey diskrediteerimiseks. Teda süüdistati erapooletuse puudumises ja kritiseeriti seaduses sätestatud nõuete täitmata jätmise eest – näiteks ettenähtud tähtaegade, ilmse õigusvastasuse, aktiivse legitiimsuse ja õigeaegsuse olemasolu osas. Lisaks olevat tema tegevus rünnak võimude lahususe ja tervishoiuasutuste vastu.

Tuletame meelde, et ka Eestis koroonameetmeid põhiseadusevastaseks tunnistanud kohtunik sai meediarünnaku osaliseks.

 

Ministeerium keeldub lepingut avalikustamast

Tutvudes Uruguay koroonasaagaga, saame koheselt aru, et sealsed koroonaterroristid opereerivad Eesti koroonaterroristidega identse stsenaariumi peal: mõlemad räägivad ühest suust, et otsuses vaktsiinitootjatega l

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt