Avalik kiri: 16 küsimust Synlabi juhile Rainar Aamisepale

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2022 kell 19:46Möödunud nädalal ilmus Delfis intervjuu koroona pealt miljoneid teeniva Synlabi juhi Rainar Aamisepaga, kes “pandeemia lõppu ei näe”. Siin artiklis olen kaldkirjas toonud välja Aamisepa ütlused, millele järgneb minu kommentaar ja küsimus.

 

Lgp Rainar Aamisepp!

1.

Te annate mõista, et iga päev sureb Eestis inimesi koroonasse.

Kas te pole kursis, et ainult koroonaviirusesse ei sure praktiliselt mitte keegi, Terviseamet on kinnitanud, et 99% kõikidest nn koroonasurnutest olid kaasuvate haigustega? Kuidas te seda kommenteerite?

2.

“Üle 400 haiglakoha on okupeeritud.”

Ja mis siis… Üle 1,3 miljoni inimese on kodus ja terved.

Sotsiaalministeerium on kinnitanud, et koroonapatsientideks nimetatakse ka näiteks liiklusõnnetuses viga saanud inimene, kelle haiglas kohustuslikus korras tehtud PCR-test on näidanud positiivset tulemust. Samamoodi, kui haiglasse läheb näiteks luumurruga ja ilma koroonasümptomiteta patsient, kes saab ikkagi positiivse PCR-testi tulemuse, siis ka tema kajastub selles statistikas, mis sest, et ta on terve (v.a luumurd). Need 400 inimest ei ole koroonapatsiendid. Kuidas te seda kommenteerite?

3.

“Meil oli just Euroopa regionaalsete juhtidega riikide ülevaade ja me näeme, et nakatumise arvud lähevad enamikus Lõuna- ja Kesk-Euroopa riikides alla, v.a Saksamaal, kus nad pole veel haripunkti jõudnud. Me Eestis näeme, et arvud lähevad üles, ja mujal Ida-Euroopas lähevad samuti üles praegu.”

Esiteks, kas te pole kursis, et “positiivne test ei tähenda, et inimene on haige või nakatunud”, nagu on öelnud PCR-testimise metoodika leiutaja Kary Mullis. Ja seda põhjusel, et see test pole võimeline eristama aktiivset viirust juba eelnevalt läbipõetud viiruse fragmentidest.

Teiseks, tänavu jaanuaris tehti riigi suunamisel üle 200 000 PCR-koroonatesti kogukuluga üle 7,1 miljoni euro, mis on suurim riigi poolt tasutud PCR-testide hind ühes kuus. Kas teid paneb imestama, et “nakatumise arvud lähevad üles”, kui te testite rohkem kui eales varem? 

 

4.

“Meditsiiniringkonna esindajana julgen öelda, et ma ei näe seda pandeemia lõppu küll kuskilt. Arvan, et teatud kergenemine tekib meil kevadel.”

Kas te pole kursis, et külmal, niiskel ja pimedal ajal (talveperioodil) ongi inimesed rohkem haiged, sest me ei saa piisavalt D-vitamiini ning kehad hakkavad puhastuma. Kas te tahate väita, et “kergenemine tuleb kevadel” sellepärast, et tehakse piisavalt teste, vaktsiine ja järgitakse piiranguid?

5.

“…inimesed on kaks korda kolme kuu jooksul haiged, ei näe ma, et pandeemia hakkaks otsa saama…”

Millistest inimestest te räägite? Ma tean väga palju inimesi, kes pole kahe aasta jooksul mitte kordagi haiged olnud. Kuidas kommenteerite, et aastal 2000 haigestus üle 20 000 inimese nädalas, aga epideemiat ei olnud? Siin tasub veel juhtida tähelepanu, et need 20 000 olid reaalselt sümptomitega inimesed, mitte terved, kes said positiivse PCR-testi.

6.

“Üle 400 haiglakoha on okupeeritud. Ma ei näe mitte kuskilt, et oleks mingi tohutu hõlbustus või millegi üle saaks kõvasti rõõmustada.”

Suurusjärk 400 inimest on iga talve täiesti tavaline number haiglas viirushaigustega, miks tundub teile see number käesoleval aastal eriline? Kuidas kommenteerite, et aastal 2019 oli haiglates rohkem inimesi kui aastal 2020 ehk pandeemia ajal?

7.

“Meil oli just Euroopa regionaalsete juhtidega riikide ülevaade ja me näeme, et nakatumise arvud lähevad enamikus Lõuna- ja Kesk-Euroopa riikides alla …”

(–)

“Loodame, et mõne nädala pärast saabub kerge langus, mis kestab hiliskevadeni. Siis saame kergema suve, aga garantiid ei ole kuskil.”

Kas te tahate väita, et eksisteerib võimalus, et suvel on inimesed haiged? Kas teil on ette näidata ajaloost mõni suvine pandeemia?

8.

“Kui viimased kümme aastat on olnud surmade arv Eestis umbes 15 000 ümber, siis eelmine aasta oli jahmatavalt üle 18 000 ja see ei ole ainult koroonast tingitud. See on fakt, et liigsuremus on tingitud sellest, et osa inimesi ei ole saanud õigel ajal vajalikku abi.

Millega te seda fakti tõestate? Kuidas saate faktiliselt välistada, et liigsuremus ei ole tingitud massilisest vaktsineerimisest? 

9.

“Siiski tahan öelda, et vaktsineerimine on endiselt kõige tõhusam abiline, mis aitab meil võimalikust nakkusest kergemalt läbi tulla. Olen selles veendunud.”

Palun selgitage, millest on teil tingitud selline veendumus!

Kuidas kommenteerite, et Iisraeli koroonanõunik professor Yaakov Jerris on teatanud, et “80% rasketest haigusjuhtumitest on täielikult vaktsineeritud patsiendid”.

Islandil on 89% üle 12-aastastest vaktsineeritud ja nakatumine rekordkõrgusel.

Ligi 100% vaktsineeritud Iiri maakonnast sai riigi suurim koroonakolle.

Gibraltar tühistas viimati kõik jõuluüritused hoolimata sellest, et kogu täiskasvanud elanikkond on vaktsineeritud, kuna esines rekordiliselt haigestumisi.

Vaktsineerimine ei aita ära hoida viiruse laialdast levikut – see ei ole vandenõuteooria, vaid fakt, mida kinnitavad ametlikud andmed: enamik kõrgelt vaktsineeritud riike on pärast vaktsineerimist purustanud oma varasemad nakatumisrekordid.

10.

Te kasutate korduvalt sõna pandeemia ja te “ei näe sellele lõppu”.

Kuidas kommenteerite Austria tervise- ja toiduohutuse ameti juhataja, infektoloog-arsti Franz Allerbergeri sõnumit “Ilma PCR-testideta poleks keegi pandeemiat märganud!”?

11.

Kas on võimalik, et tegemist on kõigest PCR-testide pandeemiaga?

12.

Kuidas kommenteerite “lamemaalaste” ligi kaks aastat tagasi välja käidut: kui lõpetada täna testimine, on homme pandeemia läbi”?

13.

2020. aastal (ehk nn pandeemia aastal) ei täheldatud Eestis liigsuremust. 2021. aastal registreeriti 3000 liigsurma ning need ei ole ka teie endi sõnul koroonasurmad. Palun selgitage, kus ja millal toimus Eestis pandeemia?

14.

Kas saate 100%-liselt välistada, et tegelikult polegi Eestis pandeemiat olnud?

15.

Synlab on varem teinud reklaami nagu näiteks “Tule testi ja garanteeri tervis” vms. Kas saate välistada, et Synlab ei ole oma kasumi nimel eksitanud Eesti rahvast, propageerides laustestimist?

16.

Kas olete kursis, et üle maailma on korraldamisel n-ö uue Nürnbergi protsessi taolised aktsioonid koroonapettuse organiseerijate karistamiseks?

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: vikerraadio.err.eeKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt