Kui mentaliteet on liiga vasakpoolne, siis tulevad ja võidavad parempoolsed

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuni 2024 kell 16:34Pilt: ekraanikuva / yougov.co.uk

Eeldatakse, et möödunud nädalal toimunud Euroopa Liidu valimiste hääletuste tulemused muudavad eurooplased edaspidi veelgi nn paremäärmuslikuks, kuna Saksamaa juhtiv partei kannab kaotusi ja Prantsusmaa karmi käe liini pooldaja Marine le Pen on valmis võitma Emmanuel Macroni. Viimase kolme päeva jooksul kogu kontinendil toimunud valimised on esimesed pärast Brexitit, koroonapettust ja Venemaa-Ukraina proksisõja algust.

 

Lisaks on paljusid valijaid tabanud elukallidus, nad on mures rahvarände ja rohelise ülemineku maksumuse pärast ning neid häirivad geopoliitilised pinged, sealhulgas sõda Ukrainas, ning valjuhäälsed paremäärmuslikud parteid on sellest kinni haaranud ja pakuvad valijatele alternatiivi.

Nagu ikka, koroonapettusest ei räägi ei võidutsevad konservatiivid ega kaotanud liberaalid-tsentristid. Tundub, et nende valijaid ka ei huvita ajaloo suurim poliitiline pettus ja inimsusevastaseid kuritegusid toime pannud poliitikute ja avalike elu tegelaste vastutusele võtmine.

 

Scholzi valitsus “põhimõtteliselt valmis” kui survekinnitus erakorralisteks valimisteks

Saksamaa koroonaterroristist kantsler Olaf Scholz avaldab survet järgida Prantsusmaa koroonaterroristist presidendi Emmanuel Macroni eeskuju ja kuulutada välja erakorralised valimised pärast seda, kui tema partei sai EL-i valimistel alandava kaotuse.

“See valitsus on põhimõtteliselt läbi ja me peame tegema seda, mida Prantsusmaa on teinud,” ütles Baieri liidumaa konservatiivne kuberner Markus Söder esmaspäeval.

Söder lisas, et Scholzi valitsusel “ei ole enam elanikkonna usaldust, mistõttu tuleks võimalikult kiiresti korraldada uued valimised”.

Paremtsentristlikud kristlikud demokraadid, Saksamaa parlamendi peamine opositsioon, kutsusid samuti kantslerit korraldama esmaspäeval usaldushääletust, et kontrollida, kas tal on endiselt oma kõikuva kolmepoolse koalitsiooni toetus.

Scholzi sotsiaaldemokraadid saavutasid oma läbi aegade halvima tulemuse EL-i valimistel ja võitsid küsitluste kohaselt vaid 14% häältest. Halvasti läks ka tema koalitsioonipartneritel rohelistel ja vabadel demokraatidel, kuna Saksa avalikkus kaldus otsustavalt parempoolsete poole.

Kuigi tegemist on vaid hambutu EL-i parlamendi, mitte riigisiseste seadusandjate valimistega, ja võiks eeldada, et opositsioonierakonnad hakkavad maaslamavat valitsust n-ö edasi taguma, et korraldada erakorralised valimised. Kuid pole kahtlustki, et kogu Euroopas võimul olevatele tsentristidele ja vasakpoolsetele avaldatakse survet järgida Macroni eeskuju pärast nendel valimistel lüüasaamist.

Kuna suur osa valijate kadumisest on kindlasti tingitud viimaste aastate hullumeelsest immigratsioonist Euroopasse, siis ei tea, millal nad nõustuvad, et nad tõesti peavad piire kontrollima? Euroopa Parlamendi valimistel Duisburgi valimisringkonnas 1001 domineeris üllatuslikult moslemipartei DAVA 41,10 protsendiga häältest, edestades tublisti AfD-d (14,16 protsenti).

 

Veel mõned peamised valimistega seotud lood

  • Venemaa endine president Dmitri Medvedev ütles, et Macron peaks pärast alandavat lüüasaamist Euroopa Parlamendi valimistel “ajaloo tuhahunnikusse taanduma”.
  • Giorgia Meloni Itaalia vendade partei kogus 29 protsenti häältest, edestades vasaktsentristlikku Demokraatlikku Parteid (26 protsenti).
  • AfD kaasliider Alice Weidel ütles, et Saksamaa hääletas Olaf Scholzi ja tema valitsuse välja pärast nende kehva esitust EL-i valimistel.
  • Austria Vabaduspartei kavatseb avaldada survet Marine Le Penile, et ta võtaks AfD tagasi Euroopa Parlamendi tugevate parempoolsete fraktsioonide hulka.
  • Macroni populaarne noor peaminister Gabriel Attal üritas Prantsuse presidenti parlamendi laialisaatmise mõttest loobuma kehutada ja tema tagasiastumist lepitada, selgus esmaspäeval.
  • Eestis olid Kaja Kallase parteil ette näidata samuti pettumust valmistavad tulemused, kuid Macroni stiilis ennetähtaegseid valimisi see siin ei algata.

 

Allikad: dailysceptic.org, dailymail.co.uk, telegraph.co.uk, apollo-news.net

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt