Euroopa Parlament hääletas koroonavaktsiini lepingute avaldamise vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. jaanuar 2024 kell 15:09



Foto: Wikimedia Commons (More Democracy, CC BY-SA 2.0) + Canva

“Püüdke mitte midagi varjata, sest aeg, mis kuuleb ja näeb kõike, paljastab selle,” on öelnud vanakreeka kirjanik Sophokles. Terroriorganisatsioon Euroopa Parlament selliseid arukaid mõttekäike ei poolda, sest hääletas kõigi Euroopa Komisjoni poolt koroonavaktsiinide tootjatega sõlmitud lepingute avaldamise vastu. Need dokumendid võisid anda olulist teavet vaktsiini ohutuse kohta.

 

Alates koroonapettuse ja sellega kaasnenud sundvaktsineerimiskampaania algusest on Covid-19 vaktsiinide tootjate ja Euroopa Liidu vahelised lepingud olnud salastatud. Orjaleping Pfizeriga on juba lekkinud (vt millisest lepingust jutt, SIIT), kuid enamik vaktsiinilepinguid on endiselt salajased. Eelmisel kolmapäeval, 17. jaanuaril hääletas Euroopa Parlament kõigi vaktsiinilepingute avaldamise vastu. Kas salastamise põhjuseks võib olla asjaolu, et „vaktsineerimise“ tagajärjel on miljonid inimesed surma saanud ning keegi ei soovi võtta vastutust?

 

Foto: ekraanikuva / tkp.at

 

Sotsiaaldemokraatide, kristlike demokraatide ja liberaalide fraktsioonid Euroopa Parlamendis hääletasid peaaegu üksmeelselt Euroopa Konservatiivide ja Reformistide (ECR) fraktsiooni taotluse vastu avaldada kõik vaktsiinilepingud. Avaldamise poolt hääletas vaid kuus sotsiaaldemokraatide ja kristlike demokraatide liiget, liberaalidest aga vaid neli liiget. Kõik teised fraktsioonid ja fraktsioonilise kuuluvuseta parlamendiliikmed hääletasid ülekaalukalt lepingute avaldamise vastu. Kolme suurima fraktsiooni ühtsuse tõttu lükati ettepanek 349 poolt- ja 254 vastuhäälega selgelt tagasi.

Saksa parlamendisaadikute hulgas ei olnud kõrvalekaldeid fraktsioonijoonest, kuigi EL-i parlamendis puudub tugev fraktsiooninõue. CDU (Saksamaa Kristlik-Demokraatlik Liit), CSU (Christian Social Union in Bavaria), SPD (sotsiaaldemoraadid), FDP (Vaba Demokraatlik Partei), Family Party (Familienpartei Deutschlands) ja FW (Free Voters ehk Freie Wähler) hääletasid lepingute avaldamise vastu. Kõik teised hääletasid selle poolt, mis viis ebatavalise hääletusmustrini, kus Alternatiiv Saksamaale (AfD) ja rohelised hääletasid koos ühe ettepaneku poolt.

 

Lepingud oleksid võinud anda uut teavet vaktsiiniohutuse kohta

Lepingute avaldamine oleks suvel eelseisvaid Euroopa Parlamendi valimisi silmas pidades olnud eriti plahvatuslik. Varem teadmata sisuga lepingud võisid kinnitada varem lekkinud lepingute sisu Pfizeriga ja paljastada muud olulist teavet, näiteks vaktsiini ohutuse ja efektiivsuse kohta. Kuid Euroopa Parlament ei näi olevat huvitatud koroona-aastatega leppimisest.

Komisjoni president koroonaterrorist Ursula von der Leyen on Pfizeri juhile saadetud kahtlaste SMS-sõnumite tõttu juba varem surve alla sattunud, Pfizeri lepingute avaldamine oleks võinud tema tagasivalimist oluliselt raskendada. Seetõttu pole üllatav, et 2019. aastal von der Leyeni komisjoni presidendiks valinud fraktsioonid hääletasid nüüd ka avalikustamise vastu.

 

Allikad: apollo-news.net, tkp.at 1, tkp.at 2

 

Tõlkis Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt