Lissabonis avaldasid tuhanded inimesed meelt süveneva vaesuse vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. aprill 2013 kell 9:33 

Portugali pealinnas Lissabonis avaldasid tuhanded inimesed laupäeval meelt kasvava vaesuse vastu, mille on põhjustanud valitsuse rakendatud kokkuhoiumeetmed, kirjutab BNS.

 

Vaesusevastase meeleavalduse korraldas Portugali juhtiv ametiühing CGTP ning sellega kulmineerus protestide nädal, mille raames toimus arvukalt üritusi üle kogu riigi. Meeleavaldajad nõudsid ka valitsuse tagasiastumist seoses lubadustega kärpida kulutusi, et saada 78 miljardi euro suurust abipaketti.

Portugali konstitutsioonikohus otsustas eelmisel nädalal, et mitmed 2013. aasta eelarves ette nähtud kokkuhoiumeetmed on ebaseaduslikud. Selline otsus raskendab oluliselt valitsuse püüdeid vähendada avaliku sektori eelarvepuudujääki 5,5 protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKP), mis on Euroopa Liidu ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) seatud tingimuseks abi saamisel. Valitsusel tuleb nüüd leida teistest valdkondadest 1,3 miljardit eurot eelarveaugu lappimiseks.

Eurotsooni rahandusministrid otsustasid reedel anda Portugalile täiendavalt seitse aastat aega laenude tagasimaksmiseks, kuid kokkuleppe kohaselt tuleb Lissabonil teha kärpeid mitmes valdkonnas, muu hulgas tervishoiuteenustes, sotsiaalkindlustuses ja hariduses.

Portugalis on meeleavaldused kestnud juba pikemat aega, ka märtsi alguses astusid tuhanded rahulolematud tänavatele. Töötuid on Portugalis 18,2 protsenti, töötuse protsent noorte hulgas läheneb 40-le.

 

Allikad: BNS, Aljazeera, Press TV

Foto: Press TV

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt