66 protsenti lätlastest kardab eurode võltsimist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. märts 2013 kell 17:10Riga-Latvia

Lätlaste enamus, 66 protsenti küsitletuist kardab, et euro ei ole võltsimiskindel, näitavad eurole üleminekuga seoses läbi viidud arvamusküsitluse tulemused, vahendas BNS.

 

Panga- ja turvatehnika lahendusi pakkuva firma Hansab nõukogu esimees Māris Lūks ütles uurimistulemusi tutvustades ajakirjanikele, et euro võltsitavust pelgab 66 protsenti vastanuist, 49 protsenti kardab, et ei suuda ehtsat rahatähte valerahast eraldada. 56 protsenti ei tea mida teha, kui avastab, et tema raha on võltsitud.

Vaid 34 protsenti lätlastest on Lūksi sõnul kindlad, et eurokupüürid ja -mündid on võltsimise eest hästi kaitstud. Euro tulekut pelgavad enam maapiirkondade elanikud ja madala sissetulekuga inimesed. Viimaste hulgas on siiski erandiks noored, kes on euro kaitstuses veendunud.

Küsitlus viidi läbi veebruaris ja märtsis rohkem kui 1000 inimese hulgas. Läti kavatseb minna eurole üle 1. jaanuaril 2014.

Eurode võltsimist on ette tulnud mitmetes liikmesriikides. Alles veebruari lõpus konfiskeeris Portugali politsei nende väitel suurima koguse võltsitud eurosid, kokku 380 000 eurot, kirjutas BBC.

 
Allikas: BNS, BBC

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt