Nädala nali: 11 000 teadlase kliimapöördumisele kirjutas alla ka Nelli Teataja staarautor

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. november 2019 kell 21:03Kui tõsiselt saab võtta globaalset teadlaste ühispöördumist, kui sinna saab alla kirjutada igaüks? Kliimapaanikat tõsiselt võtvate inimeste ühele lemmiktõestusmaterjalile, enam kui 11 000 teadlase kliimamuutusi käsitlevale ühispöördumisele allakirjutanute seast leiab ka Jaak Leeri nime, kes on märgitud professoriks Tallinna Kodukirurgia Eraülikoolis.

 

ERRi uudisteportaal kirjutab, et Jaak Leeri nimelist teadlast Eesti Teadusinfosüsteem (ETIS) ei tunne. Ka Tallinna Kodukirurgia Eraülikool on senitundmata teadusasutus. Küll aga kirjutas Jaak Leer (aka Martin Aare) aastaid Nelli Teatajas ühe pöörasema jutu kui teise. Ta ütles ERR-ile, et umbes kuu või rohkem aega tagasi jagas keegi seda üleskutset kuskil Facebooki seinal.

“Nelli Teataja huumorikülje Vasar toimetajana ja humoristina tekkis uudishimu, kas suvaline inimene nagu mina ka pühalikule pöördumisele õla alla panna saab. Saigi. Leht ütles, et saadetakse mingi kinnitus e-mail. Seda loomulikult ei tulnud ja sinna paika see asi jäigi,” sõnas Aare.

Tehniliselt oli tõesti lihtne igal inimesel pöördumisele oma allkiri anda. Eesti päristeadlastest pöördumisele alla kirjutanud bioloog ja ökoloog Martin Zobel tunnistas, et ta ei mäleta, millal ja kuidas tema allkiri sellele dokumendile sai. “Ju see mõni veebisait oli, no ei mäleta. Mul on nii palju asju, see võis toimuda ka meili teel. Kahjuks ei saa aidata, küsige noorematelt,” rääkis 62-aastane Zobel.

Kui tõsiselt saab neid allkirju võtta, kui oma nime saab alla panna ükskõik kes ja mõned teadlased ise võib-olla ei mäletagi, et nad on midagi allkirjastanud? Kas on võimalik, et seda tegi keegi teine nende eest? Kas sina, hea lugeja, oled ka juba oma allkirja andnud?

 Kas kliimapaanikaks on põhjust?

Ajaloost on näha, et 70ndatel hirmutati meid, et inimene (tööstusrevolutsioon) on põhjustanud globaalse kliima jahenemise.

Peale seda hakati hirmutama happevihmadega; siis osoonikihi kadumisega; siis tuli Al Gore 2006. aastal väitega, et 10 aasta pärast oleme kõik surnud ning mees on oma “kliimaäriga” on teeninud juba ligi 200 miljonit – ennustatakse, et temas saab esimene nn kliimamiljardär (loe pikemalt siit).

Mitmed teadlased, ka Eesti omad, on nimetanud kliimapaanikat ülepaisutatuks või inimtekkelist kliimasoojenemist pettuseks (loe nt siit ja siit).

Oleme juhtinud tähelepanu, et nn kliimasoojenemise andmetega vassitakse, need on kontekstist välja võetud:

Kindlasti soovitame tutvuda ka miljardär Dan Peña mõttekäiguga kliimasoojenemise osas:

Kurb on vaadata, kuidas rahvast hirmutatakse, sh kasutatakse selle heaks ära lapsi (loe pikemalt siit). Kuidas saab üldse nii olla, et kui küsid üks kõik kellelt, kas usud valitsust, siis ta ütleb “Ei”. Aga kui küsid samalt inimeselt, et kas usud valitsuse ja kliimateadlaste hirmutamist, et sureme ära 10-15 aasta pärast, siis ütleb “Jah”. Seal juures need samad, kes hirmutavad inimkonna kohese hävimisega, jagavad uhkelt teavet selle kohta, et Eesti valitsus toetab Euroopa kliimaneutraalsuse saavutamist aastaks 2050… (loe siit). Kas inimkond siis ei olegi selleks ajaks juba hukas? Ja see sama valitsus usub, et habemega mees lennutas lennukid tornidesse…

Mida arvad kliimapaanikast sina, hea lugeja?

 

Allikad: ERR, rahvusvaheline teadlaste ühispöördumine, + lingid artikli sees

Fotod: The New York Times, ekraanikuva /ERR

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt