Lugejakiri: Kõige rohkem kannatab inimese tervis looduse puudumise all

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. veebruar 2019 kell 11:12“Kõige rohkem kannatab teadlikum osa inimestest krooniliselt LOODUSE puudumise all,” kirjutab Telegrami lugeja oma mõtiskluses. “Haiguste ennetamine ilma loodusesse naasmiseta pole lihtsalt võimalik. See kehtib kõigile – eriti aga lastele. Lapsed tunnetavad teravamalt linnaelu puudulikkust. Neil väljendub see allergia, pidevate külmetushaiguste, halbade õpitulemustena.”

 

Me oleme 24 tundi korteri- ja kontoriarestis, töötame kunstlikus valguses, sööme siseruumides, sõidame kodust kontorisse ühistranspordis, autos ja tavaliselt ei satu üleüldse loodusesse. Ja kui me satume, siis selleks “looduseks” on etteennustatava geomeetriaga park, kus on tsementrajad, pingid ja muruplatsid koos hoiatusega: “Ärge kõndige murul!”.

Paljudel meist on veel head mäletused aegadest, kui lastena mängiti õues miilitsat ja pätti ning kodus käidi ainult magamas ja söömas. Need ajad on kauge minevik ja meie lapsed ei lähe muretult õue mängima, kuna see on ohtlik, kuna õues on must või kuna Playstation on huvitavam.

Kuid meie, kontoritöötajad, hingame harjumuspäraselt õhku, mis ringleb nina ja konditsioneeri vahel, samuti heitgaase koduteel ja usume, et see ongi õnn, kui meil on selline töö, sest tänu sellele on meie elatustase tõusnud nii palju!

Haiguste ennetamine ilma loodusesse naasmiseta pole lihtsalt võimalik. See kehtib kõigile – eriti aga lastele. Lapsed tunnetavad teravamalt linnaelu puudulikkust. Neil väljendub see allergia, pidevate külmetushaiguste, halbade õpitulemustena.

Loodus suudab ennetada haigusi ja loodus ka tervendab, kuid kes traditsioonilistest arstidest määrab tervendust looduses?

 

Tervendamise võluvahendid on:

Päikesepaiste

Ilma päikeseta poleks meid olemas. Me oleme päikese lapsed sõna otseses mõttes. Seetõttu on meil päevas vaja vähemalt 10 minutit tervendavaid päikesekiiri – D3-vitamiini, ühe kõige hämmastavama aine, mille inimene on avastanud, tootmiseks, mis on vähi, südame-veresoonkonna haiguste ja diabeedi ärahoidmiseks. D3 suurendab luu tihedust ja tugevdab immuunsüsteemi, aitab vältida nakkushaigusi palju paremini, kui mis tahes vaktsiin.

Et saada D-vitamiini selle loomulikus vormis, tuleb lihtsalt kulutada rohkem aega looduses.

 

Looduse helid

Lindude laul, lehtede sahin, okste praksumine, oja vulin, rohutirtsude siristamine, rohu sahisemine jalgade all – kõigel sellel on tervendav mõju, mis vähendab stressihormoonide ja vererõhu taset.

Ühed kõige tervendavamad helid on vee helid: joad, ojad, vihm, äikesevihm, meri. Seda kõike saab salvestada ja arvutiga töötamise ajal kuulata, kuid kas audiomeri on võrreldav tõelise merega?

 

Looduse värvid

Teaduslikult öeldes on värvid erineva lainepikkusega elektromagnetkiirgus, mis langeb silma võrkkestale ja mida aju tõlgib erinevate värvidena. See elektromagnetkiirgus kannab endas tervendavat energiat – värvi energiat.

On väga hea, kui te saate iga päev kokku puutuda spektri kõigi värvidega, vaadates lilli, taimi, loomi, taevast. See tervendab teid ja stimuleerib aju.

Kui te vaatate looduses värve ja toone, siis hakkab teie aju töötama kõrgemal kognitiivsel tasemel. Inimestel, kes veedavad terve päeva siseruumis, kus midagi ei muutu, puudub selline võimalust oma intellekti stimuleerida.

 

Liikumine

Veetes aega looduses, oleme sunnitud liikuma: kõndima, jooksma, sõitma jalgrattaga, ujuma, mägedes ronima. Ilus maastik muudab kõik treeningud nauditavaks. Kui hommikul metsas joosta, siis tundub see lihtsalt kiire jalutuskäiguna.

Liikumine annab meile teise nooruse, parandab vereringet, suurendab luude tihedust, muudab meid paindlikumaks, liikuvamaks, tugevdab lümfiringet ja parandab meeleolu.

 

Õhk

Siseruumi õhu ja metsa või heinamaa värske õhu kvalitatiivne erinevus on väga suur.

Siseõhku rikuvad sünteetilistest materjalidest pärinevad gaasid: vaibad, mööbel, värvid, lakid, liimid jne, Sinna lisanduvad vannitubades, köökides, aknalaudadel ja tapeedi all oleva hallituse eosed.

Metsaõhu koostis on sellest täiesti erinev! Metsaõhus on rohkem elu, värskust, tervist.

 

Mikroobid

Traditsiooniline meditsiin taob meile pähe, et steriilne puhtus on tervise tagatis. Me uskusime, et me saame olla terved ainult siis, kui kõik meie keskkonnas olevad mikroobid on tapetud pesuvahendite, antibakteriaalse seebi ja ravimitega.

Kuid mõned mikroobid on meie elu ja hea enesetunde lahutamatuks osaks! Mikroobidega kokku puutudes koolitame oma immuunsust ja viime kogu keha tasakaalu. Parim viis lasta meie kehal tunda mikromaailma on minna loodusse.

Traditsiooniline meditsiin juhatas meid valele steriilsuse teele. Sest kogu loodus on ju täidetud “räpaste” bakterite, viiruste, nakkuste ja teiste mikromaailma esindajatega.

 

Bioenergia

See energia on vähem märgatav. Kuid mõtle, miks suur linn meid tühjaks imeb, röövib meilt energia ja vastu annab meile rahmeldamise ja visuaalse nurgelise geomeetria, milles puudub puhkus? Ja miks täidab mets meid alati jõu, rõõmu ja eluga?

Bioenergiat tajutakse olles kontaktis loodusega. Paljajalu kõndides, puude kallistamisel, puudutades lilli, mõtiskledes koidikul või päikeseloojangul, lebades rohul või lumel – see teeb sinust osakese planeedist.

Öeldakse, et jalutades paljajalu maapinnal me vabaneme staatilisest elektrist, mis tekitab meie kehas “müra” ja häirib tervenemist. Ka meie esivanemad ei kandnud tosse, nad käisid paljajalu. Ja nad ei põdenud degeneratiivseid haigusi.

 

Eriti kannatavad LOODUSE puudumise all lapsed

Meie lapsed elavad suletud ruumis, mängides arvutimänge või olles sotsiaalvõrgustikes internetis. Väga vähesed lapsed saavad kiidelda, et nad viibivad enamuse ajast väljas. Töötavad vanemad saavad parimal juhul pakkuda oma lastele suvelaagrit või nädalakest mere ääres.

Vähesed pered saavad endale lubada paari päevast matka lastega, telgis magamist, külmas jões ujumist või lõkke tegemist. Vähesed inimesed soovivad kasvavale inimesele loodust tutvustada ja koos temaga minna täiesti teistsugusesse, elavasse ja erakordsetesse maailma, et õpetada lapsele mõningaid kasulikke asju.

Parim, mida me oma laste jaoks teha saame, on vabanemine telekast. TV on meie vaenlane. Vaenlane, mis asendab tõelise tegelikkuse võltsinguga. Mida rohkem aega me veedame oma lemmikseriaale vaadates, seda vähem aega jääb meil looduses viibimiseks.

Mine loodusesse, suhtle tõeliste inimestega otse, vaata taevast, kuula lindude laulu, hinga värsket õhku!

LOODUS ANNAB TERVISE!!!

 

Looduse austaja

 

Foto: Matheus Bertelli / Pexels

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt