Miljonid Monsanto vastu: vaata fotosid kõikjalt maailmast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. mai 2013 kell 13:59Helsinki 2Miljonid inimesed üle kogu maailma osalesid eile, 25. mail protestimarssidel Monsanto vastu. Korraldajate sõnul toimusid meeleavaldused 52 riigis ja 436 linnas. Kuna kogu inimkonna ja eriti meie laste tulevikku puudutavale suursündmusele mindi koos peredega, siis jäi fotodele ka ohtralt lapsi. Üks Facebooki kasutaja sai aga postitamise keelu Monsanto-vastaseid plakateid kandvate lastega foto jagamise eest.

 

Liikumine March Against Monsanto sai alguse vaid mõni kuu tagasi, kui selle looja ja korraldaja Tami Canal veebruaris asjakohase Facebooki konto lõi. “Me jätkame niikaua, kuni Monsanto tuleb tarbijate nõudmistele vastu,” ütles ta. “Nad mürgitavad meie lapsi, nad mürgitavad meie planeeti – kui meie midagi selles suhtes ette ei võta, kes siis veel?” küsis ta.

Liikumine tõi üle kogu maailma tänavatele tuhandeid ja tuhandeid inimesi, koos vanematega osalesid protestimarsil ka lapsed. Internetitsensorite silma riivas aga üks foto, kus kaks last kannavad käsitsimaalitud plakateid, millelt võib lugeda: “Orgaaniline toit on minu ravim. GMO siltidele. Ütle GMO-le ei” ja “Biopestitsiidid = autism – ütle GMO-le ei”.

houston

Pärast seda, kui FB kasutaja Andrea Lalama seda fotot oma Facebooki kontol jagas, sai ta moderaatorilt järgmise sõnumiga: “Teie õigus postitada on keelatud kuni laupäeva, 8. juunini 2013 kell 18.47″. See tähendab, et Andrea saab küll teiste kasutajate materjali jagada, aga ei saa ise oma kontolt midagi postitada. “Miks?” küsib Natural News ja vastab: “Sest tundub, et plakatitega lapsed on riigiaparaadile väga ohtlikud.”

Eile toimus Monsanto-vastane protest ka Tallinnas Vabaduse väljakul, kus kohal oli umbes 80 inimest. Galeriid saad vaadata Telegrami lehelt siit.

 

Vaata kogu maailmas toimunud protestimarsside värvikat galeriid:

1 mon

Cincinnati, Ohio

 

2 mon

Cincinnati, Ohio

 

3 mon

Cincinnati, Ohio

 

6 mon

Cincinnati, Ohio

 

amsterdamAmsterdam

melbourne

 Melbourne, Austraalia

tokyo

Tokyo, Jaapan

asheville

Asheville, Põhja-Carolina

 

austin 1

Austin, Texas

 

austin 2

Austin, Texas

 

austin 6

Austin, Texas

 

berliin

Berliin

 

boston

Boston

 

bulgaaria

Bulgaaria

 

costa rica

Costa Rica

 

hawaii

Hawaii

 

holland

Holland

 

kansas city

Kansas City

 

kreeka

Kreeka

 

las vegas

Las Vegas

 

london

London

 

lõuna aafrika

Lõuna-Aafrika

 

maui

Maui

 

molokai hi

Molokai (Hawaii)

 

montreal

Montreal

 

new zealand

Uus-Meremaa

 

prantsusmaa

Prantsusmaa

 

tsiili

Tšiili

 

syntagma square

Ateena

 

rathdrum

Rathdrum (Iirimaa)

 

new york

New York

 

south lake tahoe

South Lake Tahoe (California)

 

Helsinki

Helsingi

 

Allikad: Natural News 1, USA Today, Natural News 2, March Against Monsanto Facebook, March Against Monsanto-Cincinnati, March Against Monsanto Finland

Vaata veel sündmuse kajastust Facebookist.

Vaata ka: March Against Monsato

 

Esifotol meeleavaldus Helsingis

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt