Pankade taasavamine möödus Küprosel rahulikult

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. märts 2013 kell 12:43küprosKeskpäeval avati Küprosel taas kuueks tunniks pangad, mis on olnud suletud pea kaks nädalat. Harukontoritesse viidi möödunud öö jooksul raha ja politsei ning turvateenistused on kõrgendatud valmisolekus. Kardetakse, et suur tung pankadesse võib tekitada laialdasi rahutusi.

 

Pangatoimingutele on pandud väga suured piirangud, et kaitsta raha äravoolu ning krediidiinstitutsioonide kokkuvarisemise eest. Päevas saab arvelt võtta vaid 300 eurot ning tšekkide rahaks vahetamist ei toimu. Inimesed, kes saarelt lahkuvad, võivad kaasa võtta kuni 1000 eurot.

 

Mõned pangakontorid lasevad kliente sisse ükshaaval, et kontrolli säilitada, kuid praegu näib olukord rahulik. Pankade juurde olid kogunenud peamiselt vanemad inimesed, kellel pole pangakaarte, millega nad kahe nädala jooksul oma rahale ligi oleksid saanud.

 

Küprose suuruselt teise panga aknal on silt, mis ütleb: “Me peame kõik meeles pidama, et harilikud pangatöötajad ei ole selle situatsiooni eest vastutavad.”

 

 

Allikad: BBC, Guardian, NY Times

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt