Küprose Pank: suurhoiustajad kaotavad kuni 60 protsenti rahast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. märts 2013 kell 20:14 

Bank of Cypruse suurhoiustajad, kel on arvel üle 100 000 euro, võivad kaotada sellest kuni 60 protsenti, ütlesid saareriigi keskpanga ja rahandusministeeriumi kõrged ametnikud laupäeval, vahendas BNS.

Tundmatuks jääda soovinud ametnike sõnul kaotavad riigi suurima panga üle 100 000 eurosed hoiused 37,5 protsenti oma väärtusest, kui need pangaaktsiateks konverteeritakse. Sõltuvalt ametnike hinnangust panga jaluleaitamiseks vajalikele summadele võivad aga suurhoiustajad kaotada veel 22,5 protsenti.

Küpros nõustus esmaspäeval plaaniga, mis näeb kümne miljardi euro suuruse päästepaketi tingimusena ette pangandussektori kärpimist, oma panuse peavad selleks andma kahe suurema panga suurhoiustajad.

Uute määruste kohaselt võib pangast maksimaalselt välja võtta 300 eurot päevas ja riigist ei tohi lahkuda rohkema sularahaga kui 1000 eurot. Väike erand tehti vaid valitsusasutustele, kes võivad tšeki alusel saada kuni 5000 eurot päevas, kirjutas Guardian.

 

Allikad: BNS, Guardian

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt