New Yorgi politsei kogub iPhone’i kasutajate andmeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. september 2013 kell 12:58nypd1USA-s võttis New Yorgi politsei ette uut sorti teavitustöö iPhone’i kasutajate hulgas. Nimelt käivad korrakaitsjad mööda linna ringi ning otsivad inimesi, kel on käes iPhone ning jagavad neile A4 formaadis pabereid, kus soovitatakse oma telefonidele ja iPadidele uus operatsioonisüsteem iOS 7 installeerida. Põhjus, miks politsei on säärast teavitustööd alustanud, on nende sõnul turvalisuse suurendamine.

 

Ametivõimud leiavad, et Apple on operatsioonisüpsteemi uues versioonis parandanud seadme üldist turvalisust ning värske operatsioonisüsteemi kasutamine vähendab varaste huvi õunafirma nutiseadmete vastu. Nimelt nõuab uus operatsioonisüsteem puhta installi tegemiseks App Store’i salasõna, mida teab vaid seadme õige omanik.

Politsei poolt jagatav flaier kutsub üles kõiki oma seadmeid NYPD jaoskondades registreerima, sest see aitab kaotatud või varastatud esemete omanikke lihtsamini leida. Teiselt poolt tekib küsimus – kui inimesed harjuvad oma omandit politsei juures registreerima, siis mis saab privaatsusest? Samuti on kummaline, et politsei tegi oma teavitustööd ka Applei poe ees – tõeline korporatsiooni ja riigi koostöö…

 

Siin väljavõtted kahe newyorklase Twitterist:

twitter 1

twitter 2 

Allikad: Kahvel9to5Mac

kahvel-uus

 

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt