Norra valitsus keelab Apple’il Oslot kaardistada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. august 2013 kell 15:14 

Norra ajalehe Aftenposten andmetel on Norra valitsus keelanud Apple’il kaardistada riigi pealinna Oslot. Täpsemalt ei lubata õunakompaniil teha Oslost kolmemõõtmelist nn flyover-kaarti. Siiani on Apple teinud 3D-kaardid enamikest maailma suurlinnadest. Norra valitsuse otsus põhineb kartusel, et ülitäpne kaart aitab kurjategijatel oma kavatsusi paremini planeerida.

 

Valitsuse esindaja sõnul ei soovi nad, et Apple pildistaks üles rahvusliku julgeolekuteenistuse (Nasjonal sikkerhetsmyndighet) hoonet ning teisi julgeoleku jaoks olulisi ehitisi. Keelu kõrvaldamiseks teeb Apple koostööd USA saatkonnaga Oslos, kes omakorda teeb lobitööd Oslo linnapea Fabian Stangiga. Norralaste hirmu suurendab ilmselt 2011. aasta suvel Anders Breiviku korraldatud ja seitse inimelu nõudnud pommiplahvatus Oslos peaministri büroo vahetus läheduses.

Siiski on võimalik ka ilma Apple’i abita Oslos 3D-kaardi abil ringi vaadata. C3 Technologies kaardi vahendusel on see võimalik olnud juba aastaid, seega tekib küsimus – miks Apple oma versiooni teha ei või ja kuidas firma C3 Technologies kaart Oslo julgeolekut ei kahjusta?

 

Vaata C3 Oslo 3D kaarti:

 

 

 

Allikad: Kahvel, 9to5Mac

kahvel-uus

 

 

Loe lisaks: Apple GazetteReuters

Foto: photos4travel.com

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt