New Yorgis toimuvad metroosõitjate peal keemiarelvade õppused

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2013 kell 9:50 

New Yorgi lehtedesse on ilmunud kuulutused, mis hoiatavad metrooga sõitjaid New Yorgi politseijaoskonna (NYPD) terrorismivastaste õppuste eest, mille käigus testitakse väidetavalt ohutuid ja värvituid gaase.   Inimestel palutakse õppuste käigus jääda rahulikuks.

 

NYPD on koos USA energeetikaministeeriumiga (Department of Energy) välja andnud pressiteate, milles kirjutatakse, et juulikuus lastakse New Yorgi metrootunnelitesse värvitut, lõhnatut ja healoomulist gaasi, et testida, kuidas leviksid gaasid pärast keemilist või bioloogilist terrorismirünnakut.

Kokku testitakse 200 erinevat gaasi levitamise meetodit, kasutades perfluorosüsivesinikku (PFC). Kindlaid kuupäevi ei ole veel avaldatud, testid viiakse läbi kolmel päeval.

“NYPD püüab välja töötada parimad mudelid, kuidas käituda potentsiaalsete katastroofiliste rünnakute nagu kiirituse või antraksi levitamise järel,” sõnas politseikomissar Raymond W. Kelly.

 

Allikad: Business Insider,  U.S. Department of Energy

Foto: Instagram

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt