Keemiarelvade kasutamine sõjaettekäändena tembeldati vandenõuteooriaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. mai 2013 kell 11:45



Mainekas kaks korda kuus ilmuv ajakiri “Foreign Policy” portreteeris oma blogis USA endist poliitikut ja praegust ajakirjanikku Dennis Kucinichi vandenõuteoreetikuna pärast seda, kui Kucinich oli Twitteris viidanud, et Süüria keemiarelvade skandaali puhul võiks tegemist olla libaoperatsiooniga.

 

Endine Kongressi liige Kucinich, kes käis ka ise 2011. aastal Süürias, säutsus: “Üritad aru saada, mis Süürias toimub? Guugelda “Syria FalseFlag ChemicalWeapons” (Süüria libaoperatsioon keemiarelvad). Väga huvitav…Veel valesid luureandmeid?”

John Hudsoni kirjutab oma blogipostituses, et Kucinichi eesmärgiks on luua alternatiivne narratiiv ideele, et Süüria president Bashar al-Assad on absoluutne türann ja tema vastased heasoovlikud vabadusvõitlejad. Samuti märgib ta ära, et Kucinichi on ennegi Süüria presidendi kaitseks välja astunud. Oma loo võtab Hudson kokku mõttega, et igaüks peaks olema kindlasti ettevaatlik, et mitte teha ennatlikke järeldusi keemiarelvade kasutamise kohta Süürias, kuid et on suur vahe ettevaatlikuse ja kuulujuttude levitamise vahel, justkui oleks Lääs tõendid fabritseerinud.

Portaal Infowars väidab aga, et tõendid selle kohta, et keemiarelvi kasutasid hoopis terroristlikud mässulised, on tegelikult olemas, kuid neid eiratakse. Näiteks on olemas salvestus telefonivestlusest, milles kaks Süüria vabastusarmee liiget vestlevad keemiarünnaku plaanist. Samuti on teada fakt, et üllatest vabadusvõitlejatest on asi kaugel ja Süüria valitsust püüavad kukutada radikaalsed terrorirühmitused.

Infowars osutab ka sellele, et ajakiri “Foreign Policy” oli üks abivahenditest, millega kallutati avalikkust Iraagi sõda pooldama. Ka siis räägiti sellest, et Saddam Husseinil on massihävitusrelvad, mida aga kunagi ei leitud.

Pea iga päev ilmub meedias mõni uudis selle kohta, kuidas keegi taas Süüria valitsust keemiarelvade kasutamises või nende hooletus hoidmises süüdistab. Varsti on üldsus selle mõttega nii ära harjunud, et tõendeid sissetungi alustamiseks enam ei nõutagi. President Obama üks viimaseid sõnavõtte osutas, et varem välja kuulutatud “punane joon”, ehk siis keemiarelvade kasutamine elanike vastu on üsna häguseks muutunud ja president on tõmmanud juba uue: “Ma arvan, et piir on juba mitmel moel ületatud, sest näeme kümneid tuhandeid režiimi poolt tapetud süütuid inimesi. Kuid keemiarelvade kasutamine ja ohud, mida see rahvusvahelisele üldsusele ja Süüria naabritele kaasa toob ning keemiarelvade võimalik sattumine terroristide kätte – kõik see lisab pakilisust olukorrale, mis on juba oluline turvalisus- ja humanitaarprobleem selles piirikonnas.”

 

Allikad: Infowars, Foreign Policy, Telegram

Foto: addictinginfo.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt