Obama: Al-Qaeda on kaotuse äärel, kuid oht püsib

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. august 2013 kell 10:01 

USA presidendi Barack Obama sõnul on terrorivõrgustiku Al-Qaeda juhid on kaotuse äärel ning Ühendriike mitmel pool Lähis-Idas saatkondi sulgema sundinud ohte tuleb tõsiselt võtta, vahendab BNS.

 

Obama kõneles kolmapäeval California osariigis asuvas Camp Pendletoni sõjaväebaasis ligi 3000 merejalaväelasele pärast seda, kui Washington otsustas terroriohu tõttu nädalavahetusel sulgeda 20 diplomaatilist esindust.

“Tänu teile on Al-Qaeda juhtkond kaotuse äärel. Terrorivõrgustiku Afganistanis ja Pakistanis asuv tuumik seisab silmitsi kaotusega. See on teie teene,” kuulutas president merejalaväelastele. Obama lisas, et terrorioht ei ole siiski möödas ning hoiatusi tuleb tõsiselt võtta. “Afganistani sõja lõpp ei tähenda meid ähvardavate ohtude möödumist. Meile on seda viimastel päevadel taas meelde tuletatud,” rääkis riigipea.

“Tahan pöörduda meie vaprate diplomaatide ja väsimatute luure- ja sõjaväeametnike poole ja neile austust avaldada töö eest meie välisesinduste kaitsmisel,” märkis president.

Obama sõnul ei suuda äärmuslased väärata USA poliitikat maailmas. “Meie tsiviilisikuid ründavad äärmuslased ei saa ühest asjast aru. Ühendriigid ei tagane kunagi maailmast,” rõhutas president. “Me ei lase ennast terroriseerida. Me jätkame oma huvide eest seismist,” lubas Obama.

USA välisministeerium andis teisipäeval oma kodanikele ja saatkonna tavapersonalile korralduse terroriohu tõttu viivitamatult Jeemenist lahkuda. Ühendriigid on sulgenud diplomaatilised esindused Al-Qaeda juhi ja rühmituse Jeemeni haru liidri kirjavahetusest ilmnenud rünnakukäsu ja muude luureandmete tõttu.

 

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Washington Times

Foto: economist.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt