USA demokraatide liider: Kõik ameeriklased võivad olla seotud terroristidega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. juuli 2013 kell 19:52 

Huffington Post kirjutas 24. juulil, et USA parlamendisaadik, demokraatide esindaja Steny Hoyer saatis oma koduparteile laiali ehmatava kirja, veenmaks parteiliikmeid Obama administratsiooni poolt hääletama. Et õigustada neljanda konstitutsiooniparanduse (isikupuutumatuse seadus) rikkumist, üritas Hoyer parteikaaslasi veenda, et NSA luureprogramm oli suunatud ennekõike nendele ameeriklastele, kes üritavad suhelda terroristidega.

 

USA kongressi esindajatekoda toetas kolmapäeval napi häälteenamusega rahvusliku julgeoleku agentuuri NSA andmekogumisprogrammide rahastamise jätkamist. Esindajatekojas pandi kolmapäeval hääletusele NSA jälgimisprogramme lubava seaduse muutmise eelnõu, mida toetasid ideoloogiliselt teineteisest kaugel asuvad vabariiklased ja demokraatide liberaalsem tiib. Nende eelnõu toetas 205 ja selle vastu oli 217 esindajatekoja liiget, vahendab BNS.

Huffington Post avaldas demokraadist Hoyeri e-kirja, mis sisaldas muu hulgas järgmist teksti: “Mash/Conyers/Mulvaney/Polis/Massie konstitutsiooniparandus teeb NSA-l ja teistel agentuuridel võimatuks kasutada terrorismivastase võitluse seaduse Patriot Act lõiget 215 (FISA (USA välisluure jälitustegevuse seaduse – toim.) järgi lõige 501) (mis lubab FBI-l nõuda igalt organisatsioonilt nende kirjete esitamist valitsusele – toim.), et koguda andmeid, kaasa arvatud telefonisalvestusi, mis kuuluvad inimestele, kes võivad olla ühenduses terroristlike gruppidega, kui ei nad ole veel lõike 215 järgi uurimise (st kriminaaluurimise) all.

NSA programmi puudutav hääletus, mille algatas esindajatekoja vabariiklasest liige Justin Amash, puudutas kaitsekulutuste seaduseelnõu parandust, millega blokeeritaks NSA telefonikõnede andmete kogumise programmi rahastamine, ja mis kolmapäeval napilt (217 : 205) maha hääletati, sai teoks pärast tulist debatti jälgimistaktikate üle, kui leidis kinnitust fakt, et PRISM-i operatsioon oli kõikehõlmav ning tuli välja, et NSA salvestab iga Ameerikas tehtud kõne, saadetud e-kirja ja SMS-i.

Snowdeni/NSA paljastuse taga seisev Guardiani ajakirjanik Glenn Greenwald kirjutab: “Nad mitte ei hääletanud ainult NSA programmi poolt, vaid Pelosi (Nancy Pelosi – demokraatide California piirkonna juht – toim.) asetäitja Steny Hoyer väänas seadust Dick Cheneyle (USA asepresident 2001-2009 – toim.) väärilise väärastunud retoorikaga.

Deklaratsioon, mis keelab valitsusel kõikide ameeriklaste telefonikõnesid salvestada, lubades seda vaid siis, kui selleks on piisavalt tõendeid, on demokraatide keeles “terroristide kaitsmise deklaratsioon,“ lisas Greenwald.

Greenwald ütleb, et demokraatide seisukoht NSA suhtes ei ole midagi uut, arvestades asjaolu, et just Nancy Pelosi oli see poliitik, kes oli teadlik George W. Bushi ebaseaduslikust pealtkuulamisprogrammist  juba enne seda, kui New York Times 2005. aastal vastava info lekitas. Pelosi väitis pealtkuulamise ilmsiks tulles, et ta on selle programmi vastu, kuigi oli selge, et demokraadid olid tegelikult selle programmi poolt.

“Kui juba demokraatide liidrite nagu Nancy Pelosi ajalugu näitab, et nad olid pealtkuulamise poolt juba Bushi ajal, siis miks peaksid nad Obama ajal poolt vahetama,“ kirjutab Greenwald, lisades, et ajalugu räägib selget keelt hoopis opositsioonis olemise teesklemisest – oma toetajate petmisest opositsiooni teeseldes, samal ajal koalitsiooni meetmeid tegelikult toetades.

 

 

Allikad: Infowars, Huffington Post, Guardian, BNS

Loe ka: USA esindajatekoda ei toetanud piiranguid NSA jälgimisprogrammidele

Foto: tracesofreality.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt