Unustage terroristid – USA uus vaenlane on valge vihane mees

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. märts 2013 kell 10:48angry-man

Märtsi alguses avaldas USA tuntud valitsusväline organisatsioon Southern Poverty Law Center raporti, milles tuntakse muret patriootlikult meelestatud gruppide populaarsuse kasvu üle. Organisatsioon on vaenulikke rühmitusi jälginud juba üle kolmekümne aasta, kuid nii suurt hulka “rahvuslikke” rakukesi pole varem loendatud.

 

Raport kirjeldab nende gruppide liikmeid kui valgeid parempoolseid valitsusevastaseid mehi, keda teeb vihaseks majandusolukord ja mustanahaline president ning kes usuvad vandenõuteooriatesse. Nende jaoks on kirglikult oluline õiguste deklaratsiooni teine punkt, mida tõlgendatakse kui iga inimese õigust relva omada ja kanda. Nüüd, kui Obama on relvaseaduse ette võtnud, on oodata n-ö
vihagruppide eriti hüppelist tõusu. Raport hoiatab, et kogu see frustratsioon võib vallanduda mõnes vägivaldses sündmuses.

Raport leiab USA meedias laia kõlapinda ning see ajab loomulikult raevu paljud, kes end puudutatuna tunnevad. Pole antud hetkel oluline, kellel on õigus, oluline on see, et traditsioonilise valge ameeriklase marginaliseerimine ja ohtlikuks fanaatikuks tembeldamine toob endaga kaasa hiiglasliku siseriikliku vastasseisu, mis võib tõepoolest kiiresti plahvatusohtlikuks muutuda.
Raporti täistekst: SPL Center

Raporti esitanud organisatsioon: Wikipedia

Allikad ja lisalugemine: Infowars, News With Views, LA Times

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt