Tõenäolisem on saada välgutabamus kui surra terroristi käe läbi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. aprill 2013 kell 15:26USA-s on õhutatud terrorismihirmu juba pikka aega – üksikud terrorismiaktid saavad sadade tundide kaupa eetriaega ja sisustavad pikki analüüse. Kuigi igal kaotatud inimelul on väärtus, siis tundub tihti, et terrorismile pööratakse ebaproportsionaalselt palju tähelepanu, sest tõenäosus hukkuda terrorirünnakus on (väljaspool teatud kriisikoldeid) tegelikult kaduvväike.

 

Veebilehekülg Washington’s Blog on statistikale toetudes välja toonud, et 2011. aastal hukkus terves maailmas ainult 17 ameeriklast terrorirünnakutes, neist 15 Afganistanis. Kui võrrelda neid 2011. aasta teiste surmapõhjustega, siis on 35 079 korda tõenäolisem, et ameeriklane sureb peamisesse surmapõhjusesse – südame- ja veresoonkonnahaigustesse.

Samuti näitab statistika, et USA sõdurite hulgas on enesetapu sooritanud mehi rohkem kui neid, kes langevad lahingus. Kui liita sinna veel sõjaveteranide enesetapud, siis on vaenlastest palju ohtlikum see, mida sõdimine inimese sees muudab.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et 2011. aastal oli USA-s oluliselt tõenäolisem surra palavuse, tormi, putukate, välgu, koerarünnaku, üleujutuse, ilutulestikurakettide või aju söövate parasiitide kui terroristide tõttu.

 

Allikas ja lisalugemine: Washington’s blog

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt