Pakistanis avaldasid tuhanded inimesed meelt USA droonirünnakute vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. november 2013 kell 18:49Pakistanis Peshawaris avaldasid tuhanded parempoolsed aktivistid laupäeval meelt USA mehitamata luurelennukite rünnakute vastu, ähvardades õhulöökide jätkumise korral blokeerida NATO varustusteed, vahendab BNS. Erinevatel andmetel on Pakistani droonirünnakutes surma saanud kuni paarsada tsiviilisikut.

 

Aktivistid, keda juhtis kriketimängijast poliitikuks saanud Imran Khan, põletasid protesti märgiks ka USA lippe. Politsei hinnangul võttis protestiüritusest osa umbes 15 000 inimest.

Meeleavalduse korraldasid ühiselt Khani erakond Pakistan Tehreek-e-Insaaf (PTI), islamistlik Jamaat-e-Islami ning kohalik partei Awami Jamhoori Itehad. Kolm erakonda on koos koalitsioonis, mis juhib Khyber Pakhtunkhwa provintsi.

Khan kutsus täielikult blokeerima Pakistani kaudu Afganistani suunduvaid NATO konvoisid, et avaldada USA-le survet droonirünnakute lõpetamiseks.

Pakistani peaminister Nawaz Sharif on samuti droonirünnakute suhtes vastumeelsust üles näidanud, kuid teisalt ei soovi ta suhted USA-ga ohtu seada ja nii on tema pöördumised Obama poole droonirünnakute lõpetamiseks jäänud tulemusteta. Paljud poliitikud arvavad, et Khan algatas protesti lihtsalt enda populaarsuse suurendamiseks.

Droonirünnakud on Pakistanis äärmiselt ebapopulaarsed, inimõigus organisatsioonide andmetel on läbi nende surma saanud sadu tsiviilisikuid, USA ametlikel andmetel on numbrid kordades väiksemad.

 

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, Huffington Post, Deutsche Welle

Foto: npr. org, demotix.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt