Iraanis töötati välja seni suurim mehitamata droon

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2013 kell 18:38Iraan teatas esmaspäeval, et on välja töötanud uue mehitamata luurelennuki, mis on seni seal ehitatutest suurim ja suudab püsida õhus kuni 30 tundi.

 

Kaitseminister Hossein Dehghan sõnul on luure- ja lahingudrooni Fotros tegevusraadius 2000 kilomeetrit, mis katab suurema osa Lähis-Idast, kaasa arvatud Iisraeli. Ka Iraani varasema drooni Shahed-129 tegevusraadius oli 2000 kilomeetrit, kuid õhus viibimise aeg vaid 24 tundi.

“Uus droon on võimeline tegema luuremissioone ning kandma lahinguoperatsioonideks õhk-maa tüüpi rakette,” ütles minister uudisteagentuuri IRNA teatel. Dehghani sõnul töötasid uue drooni välja Iraani lennundustööstuse teadlased. Minister kinnitas, et uue lennumasina väljatöötamisega on islamivabariik saavutanud drooniehituses sõltumatuse.

Teheran on korduvalt kinnitanud, et nende sõjaline arsenal ei ohusta teisi riike, kuna nende riigikaitseteooria strateegia keskendub ohtude tõkestamisele.

 

Allikad: BNS, CBS News, Press TV

Foto: Press TV

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt