NATO peasekretär: Euroopa liitlased võiksid panustada droonihankesse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. september 2013 kell 14:18rasmussen-fogh-anders.siNATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen kutsus neljapäeval alliansi Euroopa liitlasi suurendama oma panust, et jagada USA-ga senisest suuremal määral koormat. Lisaks rõhutas Rasmussen, et Euroopa liitlased võiksid jagada alliansi droonihanke kulusid, vahendab BNS.

 

“Euroopa kaitsetööstus on hetkel Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide vahel killustunud. Seetõttu tervitan Euroopa Komisjoni ettepanekuid suurendada kaitsetööstuse tõhusust ja konkurentsivõimet,” sõnas peasekretär.

EL on viimastel aastatel loonud välisteenistuse ja kaitsepoliitika struktuuri, mis on võimaldanud ühendusel läbi viia piiratud ulatusega operatsioone, nagu piraatlusevastane missioon Aafrika Sarve vetes (ATALANTA). Ühendriikide arvele langeb valdav osa NATO kaitsekulutustest ning Washington on liitlasi korduvalt kutsunud oma panust suurendama.

Rasmussen avaldas lootust, et Euroopa liitlased panustaksid alliansi droonihankesse,” lausus ta. Lisaks keelitas Rasmussen NATO-t soetama rohkem transpordi- ja tankurlennukeid ning raketitõrjeradareid.

Ühtlasi kinnitas Rasmussen, et USA strateegiline suund Aasiale ei tähenda Ühendriikide eemaldumist Euroopast. “Põhja-Ameerika ja Euroopa jäävad partneriteks. Seetõttu peame me ka allianssi investeerima. Peame kandma koormat õiglasel viisil sarnaselt sellele, kuidas me naudime NATO pakutavaid hüvesid,” märkis peasekretär.

 

 

Allikad: BNS, Reuters

Foto: rt.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt