Droonid võivad peagi jõuda Eesti taevasse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. august 2013 kell 13:28Siseministeerium kaalub mehitamata õhusõidukite kasutuselevõtmist ning tellib kohalikult ettevõttelt uuringu mehitamata õhusõidukite süsteemide välja töötamiseks ja kasutuselevõtuks. Siseministeeriumi ja Eesti ettevõte Threod Systems OÜ sõlmisid rakendusuuringu lepingu, millega firma pakub välja Eesti siseturvalisuse valdkonna töödega haakuvad lahendused mehitamata õhusõidukite süsteemide välja töötamiseks ja kasutuselevõtuks, suuringu valmimise tähtajaks on 10. september, teatas siseministeerium BNS-ile.

 

Mehitamata õhusõidukid aitaksid politseinikke ja päästjaid paljude tööülesannete juures, kus õhust oleks tuge vaja, kuid lennukite või helikopterite kasutamine pole võimalik või otstarbekas, märkis siseministeeriumi pressiesindaja. “Meie eesmärk on lihtne – võtta siseturvalisuse valdkonnas kasutusele uus tööriist. See ei asenda küll igas olukorras kopterit või lennukit, kuid lubab olla paindlikum, paljudel juhtudel ka kiirem, tõhusam ja säästlikum,“ ütles projekti koordinaator,  migratsiooni- ja piirivalveosakonna nõunik René Allik. ”

Mehitamata õhusõidukite kasutamine päästetöödel või politseitegevuse toetuseks pole tänapäeval enam midagi innovaatilist, kuid et tänapäevasest tehnoloogiast maksimaalselt kasu lõigata, tuleb selle valdkonna uusi võimalusi targalt kasutada,“ lisas ta.

Mehitamata õhusõidukeid kasutatakse maailmas nii militaarvaldkonnas, terrorismi- ja kuritegevuse vastases võitluses, liikluse suunamisel, maa-alade kaardistamisel ja fotografeerimisel, esemete transpordil üle raskesti läbitava maastiku, keskkonnaseires, kadunud inimeste otsinguil, põllumajanduses, filmitööstuses kui ka meelelahutuslikul eesmärgil.

 

Allikad: BNS, ERR

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt