Droonidega tapmine jätkub

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. juuli 2013 kell 10:54Pakistani loodeosas sai USA mehitamata lennuki rünnakus surma vähemalt 16 inimest, kui droon tulistas majja kaks raketti, teatas Pakistani luure. Droonirünnak leidis aset kolmapäeva hommikul Põhja-Waziristanis Sarai Darpa Kheli piirkonnas ning selle sihtmärgiks oli Haqqani võrgustik, mida peetakse üheks ohtlikumaks USA vägedega Afganistanis võitlevaks rühmituseks. Haqqani juhtkond on deklareerinud oma liitlassuhteid Talibaniga, kuid tegutseb suhteliselt iseseisvalt.

 

Tegemist on kolmanda droonirünnakuga pärast seda, kui Nawaz Sharif sai peaministriks ja nõudis USA rünnakute lõpetamist Pakistanis. Ilmselt pingestab see intsident USA ja Pakistani uue valitsuse vahelisi suhteid veelgi.

 

Selle aasta suurim droonirünnak

Vähemalt 16 inimest tapnud ja paljudsid inimesi vigastanud rünnak on Pakistani selle aasta suurim. Hinnanguliselt on alates 2004. aastast CIA kaugjuhitud rünnakutes surma saanud umbes 3460 inimest, kellest vähemalt 890 olid tsiviilisikud.

Vaid paar kuud tagasi pidas Obama kõne, kus nimetas droonirünnakuid terroristmivastase sõja legitiimseks osaks, kuid rääkis ka programmi suuremast läbipaistvusest ja rangematest reeglitest rünnakute sihtmärkide osas, mida pragu küll veel märgata pole.

 

Allikad: BBC, BNS

Foto: wired.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt