Politseinik tappis teismelise üheksa kuuliga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. juuli 2013 kell 21:14Kanadas lahvatas skandaal, kui avalikkuse ette jõudis pealtnägija filmitud materjal tulistamisest, mis leidis aset möödunud nädalavahetusel pisut pärast südaööd. Šokeeriv video paljastab Toronto politsei erakordse julmuse ja õiglust nõudvad inimesed on korraldanud juba mitmeid meeleavaldusi.

 

 

Salvestusel on näha 18-aastane Sammy Yatim, kes seisab noaga tühjas trammis ning politseinikud, kes kogunevad trammi ümber ning karjuvad noormehele, et ta noa maha viskaks. Siis kostab aga kolm lasku, mis niidavad noormehe jalust. Sekundite möödudes tulistab ilmselt sama politseinik poisi pihta veel kuus kuuli. Kõige lõpuks saabub veel politseinik, kes kindluse mõttes poissi kuus sekundit taseriga töötleb.

Endine Toronto politseniku ja nüüdse turvakonsultandi Ross McLeani hinnangul mõjusid juba esimesed kolm kuuli enam kui piisavalt ning polnud mingit põhjust, et juba kahjutuks tehtud ja tulirelvata noormeest veel tulistada.

 

Politsei esindaja väidab aga, et enne avalikku hukkamõistu tuleks ära oodata ametliku analüüsi tulemused, sest kõik ei pruugi olla nii must-valge, kui videolt ja ka turvakaamera salvestuselt paistab. Lasud teinud politseinik on hetkel töökohustustest vabastatud.

Eelmisel aastal lasi Toronto politsei maha mehe, kelle ainsaks relvaks olid käärid.

 

Vaata videot:

 

 

 

Allikad ja lisalugemine: The Globe and Mail, CBC, MSN

Fotod: facebook.com, cbc.ca

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt