Uruguai seadustas samasooliste abielu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2013 kell 10:15ERR vahendab, et Uruguai parlament kiitis ülekaalukalt heaks samasooliste abielu, olles kolmas riik Ameerikas pärast Kanadat ja Argentinat ning 12. riik kogu maailmas, kes võrdsustab samasooliste ja heteroseksuaalide õigused.

 

92-st kohalolnud alamkoja saadikust toetas eelnõu 71 rahvaesindajat. Senat oli eelnõu heaks kiitnud juba eelmisel nädalal. Uruguai president José Mujica, kelle partei enamus toetas seadust, peaks oma jõustava allkirja andma 10 päeva jooksul.

Tulevase seaduse kohaselt võivad riigis abielluda välismaalased; sõnapaari “mees ja naine” asemel on sooneutraalne “lepingupartnerid” ning paaridel on voli adopteerida või kunstliku viljastamise teel lapsi saada.

Seadusega muudetakse abiellumise vanust, tüdrukute 12 ja poiste 14 eluaasta asemel tohivad nad abielluda alles 16. eluaastast.

Väike Ladina-Ameerika riik on viimasel kuuel aastal geiõiguste osas progressiivseid samme astunud, seadustades tsiviilpartnerluse, samasooliste paaride lapsendamisõiguse, soovahetusoperatsioonid alates 18. eluaastast ja geide astumise relvajõududesse.

 

Allikad: ERR, BNS, The Guardian

Foto: news.com.au

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt