Paavst mõistis hukka samasooliste lobitöö

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuli 2013 kell 18:52 

Paavst Franciscus mõistis esmaspäeval hukka samasooliste lobitöö, kuid lisas siiski, et homoseksuaale ei tohiks marginaliseerida. Lisaks arvab katoliku kirikupea, et naistele tuleks kirikus anda senisest suurem roll, kuid vaimulikkonna uks on neile siiski suletud, vahendab BNS.

 

“Pole minu asi anda homoseksuaalide hinnangut. Neid ei tohiks marginaliseerida. Probleem ei ole nende seksuaalses orientatsioonis, kuid samasooliste lobi on tõsine probleem,” ütles paavst. “Kui keegi on gei, kuid teenib heas usus jumalat, kes olen mina selle üle kohut mõistma?” lausus Franciscus.

Paavsti sõnul räägitakse meedias rohkem skandaalsetest juhtumitest ja patustest, kuid see on tema arvates normaalne, sest üks kukkuv puu teeb rohkem häält, kui kasvavav mets, kirjutab Catholic News Service.

Paavst pole enda sõnul näinud Vatikanis kedagi, kelle isikut tõendaval dokumendil oleks kirjas “gei”. “Me tunnistame, et homoseksuaalid on olemas. Katoliku kiriku katekismus ütleb selgelt, et me ei tohi neid marginaliseerida, vaid peame aitama neid ühiskonda lõimida.”

Lisaks ütles katoliku kiriku pea Brasiiliast visiidilt naastes, et naistele tuleks kirikus anda senisest suurem roll. Franciscus välistas samas naiste lubamise katoliku kiriku vaimulikkonda, öeldes, et sel teemal on “uks suletud”.

 

 

Allikad: BNS, Catholic News Service

Foto: salon.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt