Prantsusmaa kaalub YouTube’ilt ja Facebookilt maksude kogumist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. jaanuar 2014 kell 19:48Prantsuse valitsuse uue aruande kohaselt on võimalik, et peagi maksustatakse mitmed veebilehed. Aruande järgi soovitakse laiendada praegust maksu, mis kehtib kinodele, ringhäälinguorganisatsioonidele ja internetiteenuse pakkujatele. Tegu on nn kultuurimaksuga, mis toob riigile iga-aastaselt sisse üle 1,3 miljardi euro.

 

Maksust rahastatakse prantsuse filmide ning telesaadete tootmist. Ametnikud leiavad, et kui inimesed tarbivad erinevat audiovisuaalset sisu YouTube’i ning Facebooki vahendusel, tasuks needki ära maksustada. Maksu peaksid tasuma siiski internetigigandid ise, mitte neid külastavad prantslased.

Uus aruanne on osa suuremast plaanist tehnika maksustamiseks. 2013. aasta kevadel kaalus president François Hollande ettepanekut määrata tahvelarvutitele ning nutitelefonidel 1 protsendiline maks, millest samuti rahastataks prantsuse audiovisuaalse kultuuri jätkamist. Ettepanekut ei ole veel vastu võetud, suvel tegid kohalikud interneti- ja tehnikakompaniid ettepaneku vastast lobitööd, öeldes, et riik peaks tehnoloogia arengut toetama, mitte seda maksustama.

 

 

Allikad ja lisalugemist: Kahvel, Bloomberg, Russia Today

kahvel-uus

 

 

Foto: rt.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt