Facebook halvendab noorte enesetunnet

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. august 2013 kell 19:30 

Oleme varemgi rääkinud Facebooki halvast mõjust (loe Telegrami artiklit uue haiguse – FoMO – kohta), seekord on Michigani Ülikooli teadlased analüüsinud Facebooki kasutajate käitumist ja enesetunnet ning avastanud, et mida enam noored sotsiaalmeedias aega viidavad, seda halvemini nad end tunnevad, kirjutab ERR.

 

 

Psühholoogid uurisid 81 noore Facebooki kasutaja käitumist ja enesetunnet kahe nädala jooksul. Katse alguses kirjeldasid osalejad, kuivõrd rahul on nad oma eluga. Analüüsiperioodi jooksul kontakteerusid teadlased osalejatega viis korda päevas kahe tunni pikkuse intervalli järel. Seejuures uuriti, kuidas katsealused end tunnevad ning kui palju on nad vahepeal Facebookis aega viitnud.

 

Selgus, et mida enam katsealused vabal ajal Facebookis olid, seda halvem oli nende enesetunne. Sama tendents ilmnes ka siis, kui uurijad võrdlesid tulemusi kahe nädala keskmise põhjal.

 

 

Allikas: ERR

Pilt: trendsdkr.blogspot.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt