Facebook maksab privaatsuse rikkumise eest 20 miljonit dollarit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. august 2013 kell 10:02 

Uue kohtuotsuse tõttu peab maailma populaarseim sotsiaalvõrgustik Facebook maksma kasutajatele privaatsuse rikkumise eest 20 miljonit dollarit valuraha. Tegu on ühishagi otsusega, mille käigus väitsid võrgustiku kasutajad, et teatud reklaamide avalikustamisega rikuti nende privaatsust, kirjutab tehnikauudiste portaal Kahvel.

Lisaks peab Facebook muutma kasutustingimusi, andes kasutajatele rohkem õigusi jagatava sisu osas. Laste õiguste eest seisvad advokaadid on seisukohal, et alaealiste privaatse info kasutamisele ei tohiks Facebookil olla mitte mingisugust õigust.

Hagejate hinnangul võib see omakorda minna Facebookile maksma 145 miljonit dollarit. Kasutajatele ei meeldinud, et firmad said oma reklaamides kasutada ära nende meeldimisi, kuvades seda suurelt reklaamtekstis. Seda sorti reklaamid tõid Facebookile 19 kuuga sisse 234 miljonit dollarit.

Facebooki esindajad ei ole kohtuotsust veel kommenteerinud. 20 miljonist läheb hagi esitanud 614 000 inimese vahel jagamisele  9 miljonit, ülejäänud 11 kulub kohtukulude katteks ning annetustena privaatsuse eest võitlevatele organisatsioonidele. Kohtuotsusega saab tutvuda siin.

 

 

Allikad: Kahvel, Reuters, Digital Trends

kahvel-uus

 

 

Foto: technobuffalo.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt