Rahvusvaheline finantssektor kui kliimapoliitika liikumapanev jõud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. mai 2023 kell 17:50Foto: Pixabay / qimono

2018. aastal langesid erinevad sündmused kokku. Rändeprobleemi asendas kliimateema. Greta Thunbergi kliimastreigi liikumine muutus ülemaailmseks meedianähtuseks ning „rohelised“ erakonnad hakkasid populaarsust koguma. “Raha kontrollib maailma ja inimesi,” selgitas Rootsi finantsettevõtja Ingmar Rentzhog. Tema juba peaks teadma, sest ta polnud mitte ainult finantshiiglaste BlackRocki ja JP Morgani kommunikatsioonikonsultant, vaid ka Greta Thunbergi “avastaja”. Milline kokkusattumus!

BlackRocki konsultant avastas “kogemata” kliimaikooni Greta Thunbergi

Rentzhog “aitas Gretat palju ja kasutas oma kontaktide võrgustikku”. Greta esmaesinemist 2018. aasta augustis, kui ta istus pappsildiga Rootsi Riigipäeva ees, levitasid tema ja tema meediatiim PR-sõbralikult, koos ingliskeelsete fotode, videote ja kommentaaridega. See, mis näib olevat õpilaste spontaanne liikumine, on tegelikult BlackRocki kommunikatsioonikonsultandi korraldatud suhtekorralduskampaania, et kujundada autistlikust tüdrukust ikoon ja reklaamitegelane. “Aeg oli õige kliimakriisi isikupärastamiseks,” ütles Rentzhog. Greta poseeris ka sõnumiga “Meil pole aega”, mis on Renthzogi aktsiaseltsi nimi. Tema filosoofia: “Kliimakaitse ja rahateenimise vahel pole huvide konflikti.”

Kliimaliikumise ja selle poliitilise tiiva Roheliste edu on tihedalt seotud sellega, et neid toetab mitme miljardi dollari suurune platvormide, sihtasutuste, mõttekodade ja lobiorganisatsioonide võrgustik, mida rahastavad miljardärid ning otseselt või kaudselt globaalne finantstööstus.

“Kliima finantseerimispartnerluse” asutamine 2018. aastal oli selle arengu verstapost. See on partnerlus varahalduri BlackRocki ning Saksamaa, Prantsusmaa ja Jaapani valitsuste ning suuremate USA sihtasutuste, nagu Hewlett Foundation, vahel. BlackRockil on osalus 17 000 ettevõttes ja kapital on 10 triljonit eurot – kümnendik maailma SKTst. Koos ülejäänud kahe suurema fondijuhi Vanguardi ja State Streetiga kontrollivad “suured kolmikud

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt