Globaalne soojenemine? USA-s mõõdeti uus külmarekord –78 kraadi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. veebruar 2023 kell 14:03Foto: Wikimedia Commons / Harvey Barrison. Fotol Washingtoni mägi

Samal ajal, kui maski-vaktsiini-sõja usku teadlased ja vastutatavad isikud räägivad, et maailm sulab üles ja sina ei tohi enam peeru lasta, kogeb maailm üleüldist jahenemist äärmuslike temperatuuride ja külmavapetega. USA kirdeosas New Hampshire’i osariigis Mount Washingtoni tipus langes tuulest mõjutatud nn tuulekülma temperatuur ööl vastu laupäeva (kohaliku aja järgi) miinus 78 kraadini, vahendab rahvusvaheline peavoolumeedia

 

Ilmateade on üks väheseid valdkondi, millega peavoolumeedia enam-vähem toime tuleb

USA idaosas ja Kanadas on tugevate tuuleiilidega polaarsed õhuvoolud tekitanud tugevat pakast, teatas USA ilmaagentuur NWS. Ametiasutuse teatel on tegemist madalaima temperatuuriga, mis USA-s kunagi mõõdetud. NWS-i andmetel täheldati piirkonnas ka nn külmavärinaid, mis on põhjustatud äärmuslikust külmast.

 

Miinus 78 kraadi on USA uus külmarekord

USA ringhäälingu CNN teatel jäi Washingtoni mäel mõõdetud uus tuulekülma rekord alla varasemale miinus 76 kraadi Celsiuse järgi, mis oli mõõdetud Alaskal. Selle põhjustas miinus 43-kraadise õhutemperatuuri ja kuni 177-kilomeetrise tunnikiirusega liikuvate tuuleiilide koosmõju. 1920 meetri kõrgune Washingtoni mägi on USA kirdeosa kõrgeim tipp ning mägi on kurikuulus oma ekstreemsete ilmastikutingimuste poolest.

 

USA meteoroloogiateenistus: seda esineb “ainult üks kord põlvkonnas”

USA ilmaagentuur NWS hoiatas enne külmavappeid ( külma tõttu praguneva maapinna põhjustatud tõuked) arktilise külma eest, mida tuleb ette “ainult kord põlvkonnas”. Maine’i osariik pole sarnast pakast kogenud alates 1980. aastatest.

 

Allikas: focus.de

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt