KLIIMAPETTUS: Miks ei räägita kliima tulevasest jahenemisest Euroopas?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. jaanuar 2023 kell 16:29



Foto: Pixabay / spalla67

Kesk-Euroopas oli aastavahetusel ebatavaliselt pehme ilm, see paneb osa elanikke uskuma, et CO2-ga seotud globaalne soojenemine on täies hoos. Ülemaailmselt – ja see on see, mis loeb – arenevad temperatuurid aga teises suunas.

 

Kui moodustada viimaste aastate keskmine, siis on globaalne temperatuur püsinud muutumatuna 8 aastat ja 4 kuud. Detsembris langes aga globaalse temperatuuri kõrvalekalle Alabama ülikooli (UAH) satelliidipõhiste mõõtmiste kohaselt 30 aasta keskmisest 0,05 kraadi Celsiuse järgi.

Temperatuuri tõus on pikaajaline kuni 2015. aastani. Kuid alates 1979. aastast on see keskmiselt vaid 0,13 kraadi Celsiuse järgi kümnendi kohta. Kuid uusimad teadusuuringud näitavad, et Euroopas seisab 15–20 aastaks ees hoopis temperatuuri langus.

Just kliimateaduse raskekaallased püüdsid hiljuti ajakirjas Nature Journal “kliima- ja atmosfääriteaduses” oma artiklitega tähelepanu: Katja Matthes, Kielis asuva GEOMAR Helmholtzi ookeaniuuringute keskuse direktor, Johann Jungclaus Hamburgi Max Plancki meteoroloogiainstituudist ja Nour-Eddine Omrani Norra Bjerknesi kliimauuringute keskusest avaldasid

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt