Kliimamuutus kui ärimudel: maailm pidi otsa saama juba 2020. aastal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. juuli 2023 kell 10:12Foto: aapsky / Freepik

Võitlus väidetavalt inimese põhjustatud kliimamuutuste vastu pole midagi muud kui ärimudel. Kas oled uurinud, millised miljardärid, millistesse kliimafondidesse on raha paigutanud? Oleme juba pea 40 aastat pidanud võitlust kliimamuutuste vastu ja suured hirmujutud pole hoolimata saastatuse suurenemisest täide läinud.

 

10. augustil 1986 avaldas Der Spiegel kaaneloo pealkirjaga “Globaalne kliimaolukord hakkab üle käte minema”, millest võisime lugeda: “Senati istungil Washingtonis tabasid kliimauurijad dramaatilist tooni: “21. sajandi alguses on globaalne temperatuur kõrgem kui kunagi varem 100 000 aasta jooksul”, selgitas James E. Hansen NASA Goddardi kosmoselennukeskusest. Me elame tänapäeval 21. sajandi alguses, seega teame, et see oli jama.

Foto: Der Spiegel

Kusjuures kõigest kümme aastat enne seda hirmutati hoopis kohe-kohe saabuva kliimajahenemisega. 31. jaanuaril 1977 oli ajakirja Time kandvaks teemaks: “Kuidas üle elada lähenev jääaeg“.

Foto: Time

“Osoonikihis on auk, mis suureneb iga päev!“ karjuti majade katustelt 1980ndatel. Kui sa oled ära unustanud või lihtsalt liiga noor, et mäletada osoonikihi paanikat, siis siin on ülevaatlik artikkel sel teemal. ERR aga kirjutas käesoleva aasta alguses, et ÜRO teatas osoonikihi kosumisest.

Kuid läheme tagasi kliimasoojenemise juurde. Võitlus väidetavalt inimtekkeliste kliimamuutuste vastu on 40 aastat keskkonna-teemalistes uudistes domineerinud ja sellest ajast peale on loosungid olnud väga sarnased. Kui me ei vähenda heitkoguseid väga kiiresti, siis homme, 10 või hiljemalt 20 aasta pärast muutub kliima pöördumatult. Me õpime seda igal aastal olulistest uuringutest ja kliimaaruannetest.

Kuid me näeme, et seda drastilist muutust pole toimunud, kuigi heitkoguseid pole alates 1980. aastatest vähenenud, vaid neid on tohutult suurenenud. Ükski neist kliimalobistide paanikauuringutest pole tõeks saanud.

1990. aastate alguses näidati  tolleaegsetel kliimaaruannetel põhinenud dokfilme, mille kohaselt 2010. aastaks on Sahara kõrb laienenud Lõuna-Euroopasse ning selle tulemusena on Euroopas levinud näljahädad, ülestõusud

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt